Hlavní navigace

Co přinesl barcelonský veletrh MWC?

2. 3. 2014

Sdílet

 Autor: © Samsung
Letošní ročník známého mobilního veletrhu se nesl ve znamení 3 hlavních trendů.

 

Letošní Mobile World Congress rozhodně nebyl o jediném produktu. Nejvíce pozornosti se sice dostalo chytrému telefonu Galaxy S5, přítomné novináře ale zaujaly také chytré doplňky od výrobců Sony a Huawei. Celkově lze z toho, co jsme na veletrhu měli možnost vidět, říci, že MWC 2014 se nesl ve znamení 3 hlavních trendů.

Levné telefony

Zapomeňte na vlajkové modely typu S5. Mnohem častěji byly na stáncích jednotlivých výrobců k vidění levnější telefony. V tomto smyslu se hodí zmínit zejména zařízení s operačním systémem Firefox OS, jejichž pořizovací cena by mohla začínat již na 25 dolarech.

A dokonce i v případě, že výrobce představil svůj vlajkový model, měl často po ruce i jeho levnější variantu. Tak tomu bylo třeba u Xperie Z2, kterou doplnil levný telefon Xperia M2.

Zdá se tedy, že výrobci konečně pochopili, že existují také uživatelé, kteří si vystačí se základními funkcemi a nepotřebují telefony nabité nejnovějšími technologiemi. Nemluvě o lidech z rozvojových zemí.

Špičkové tablety

Na MWC zaujaly zejména dva konkrétní tablety. Elegantní tablet s ostrým displejem Yoga Tablet 10 HD+ od Lenova je jednoznačným zlepšením oproti předchozím modelům stejné řady. Vítaným prvkem je také více než 18hodinová výdrž baterie.

Druhým šampiónem je Pavilion x360 od Hewlett Packard, který lze použít jako notebook i jako tablet. Pokud vás nedostane svou hybridností, pak vás určitě zaujme pořizovací cena 399 dolarů.

Lepší mobilní zvuk

Výrobci konečně vyslyšeli nářky a stížnosti uživatelů na špatnou kvalitu zvuku v mobilních telefonech. Nejvíce zaujalo Sony s technologií potlačující okolní zvuk, která se objeví v telefonu Xperia Z2. Model střední třídy HTC Desire 816 zase nabídne dvojici předních reproduktorů, což je věc, kterou byste spíše čekali u dražších telefonů.