Hlavní navigace

Co vám v Androidu ušetří data, baterii, aplikace... - 5.díl

23. 10. 2017

Sdílet

 Autor: Techhive.com
Nasazením následujících tipů dostanete ze svého smartphonu maximum.

Předcházející díl

 

Je úplně jedno, co na svém smartphonu s operačním systémem Android děláte, následujících pět nastavení byste měli znát nejen vy, ale koneckonců úplně každý. Jedná se o naprosto nepostradatelné funkce počínaje omezením využití mobilních dat a konče nastavením zálohování do cloudu, které chrání vaše data pro případ, že by se vašemu smartphonu stalo něco ošklivého. Popisované tipy byly testovány na smartphonu Nexus 5 s operačním systémem Android. Přesná nastavení závisí na konkrétním modelu a provedení smartphonu.

Nastavte na smartphonu s operačním systémem Android zálohování vašich dat

Posledním tipem v pořadí, ale rozhodně nikoliv nejméně důležitým je otázka zálohování. Jistěte se, že jsou všechna data aplikací a nastavení operačního systému Android zálohována do cloudu. Stačí použít ten správný přepínač a operační systém Android bude pravidelně nahrávat snímky aktuálního stavu vašeho smartphonu na Google Drive. A pokud byste někdy potřebovali smazat nebo dokonce vyměnit smartphone, pak díky těmto zálohám budete moci obnovit naprostou většinu vašich dat a nastavení do stavu, v němž jste zařízení měli před tímto vymazáním či výměnou.

Po zapnutí volby Zálohovat moje data se budou nastavení smartphonu a data aplikací zálohovat na Google Drive.

soutez_casestudy

Klepněte na položku Nastavení > Zálohování a obnovení > Zálohovat moje data a následně přesuňte přepínač do polohy Zapnuto. Na hlavní obrazovce pro zálohování a obnovení pak můžete nastavit, který z vašich účtů Google (za předpokladu, že jich máte několik) budete chtít použít pro účely zálohování. Nastavení s názvem Automatické obnovení zase bude (jak se dá logicky očekávat) schopno zajistit automatické obnovení jakýchkoliv zálohovaných nastavení nebo aplikace, kterou jste se rozhodli přeinstalovat.

 

Byl pro vás článek přínosný?