Hlavní navigace

Coding Bootcamp míří do Prahy

Sdílet

 Autor: Fotolia ©
Coding Bootcamp Praha přivádí jako první do ČR osvědčený koncept tzv. "coding bootcamps", které nahrazují nutnost vysokoškolského vzdělání pro kariéru v IT a řeší nedostatek IT odborníků na trhu.

Coding bootcampy začaly být populární před několika lety v USA, dnes jsou úspěšné příklady i v západní Evropě, Austrálii, Singapuru apod.  

Coding  Bootcamp  Praha  je  komplexní  technický  program  vyučovaný  v  angličtině,  jehož  cílem  je vychovávat z ambiciózních začátečníků bez předchozí zkušenosti s programováním junior web developery, projektové a produktové manažery v IT oblasti a sloužit jako odrazový můstek pro startupisty. 

První Bootcamp probíhá 26.9. - 16.12. 2016 v Node5 na pražském Andělu. Jedná se o dvanáctitýdenní full-time program (po-pá 9-17). Uzávěrka přihlášek je 31. července, ale přihlášky jsou vyhodnocovány ihned po přihlášení.

Vyvrcholením Bootcampu je slavnostní akce Demo Day, kdy odborná porota vybere nejlepší projekt.

Hlavní  oblasti  výuky jsou:  HTML5,  CSS3,  JavaScript,  CSS  frameworky, jQuery,  php,  MySQL,  objektově  orientované  programování,  Ajax, webové služby, Git, SVN.

V každém Bootcampu je maximálně 20 studentů. Ti se na něj hlásí přes přihlašovací formulář na www.codingbootcamp.cz a jsou vybíráni na základě své motivace (tzn. netechnických znalostí).

Code Tasting Meet-upy jsou 90-120 min. workshopy konající se cca 1x měsíčně  lákající  začátečníky  do  světa  programování.  Cílem  je  aby  si studenti  hravou  metodou  vyzkoušeli  tvorbu  webové  stránky  v  rámci webové  aplikace,  názorně  se  tak  zároveň  dozvěděli  se  o  souvislostech mezi programovacími jazyky a dostali chuť naučit se více.

Součástí kurzu je i individuální kariérní poradenství.  Bootcamp  je  založen  na  tvorbě  reálných  individuálních  i  skupinových portofoliových  projektů,  které  simulují  pracovní  prostředí.  Student  se může  svým  portfoliem  okamžitě  prezentovat  budoucím  klientům  a zaměstnavatelům.

 

Kdo stojí za Coding Bootcamp Praha?

Coding Bootcamp Praha je projektem organizace Data4You, jejímž cílem je růst české digitální společnosti.

Vizí organizace je vylepšený ekosystém, který  umožňuje  širší  části  společnosti  využít  potenciálu  digitální  revoluce  pro zvýšení  individuální  i  celkové konkurenceschopnosti. 

Misí  organizace  je poskytování  dlouhodobých  mentoringových  programů,  které  zmenšují současný nedostatek IT dovedností, a které spolu s krátkodobými workshopy a networkingovými příležitostmi přivádí více lidí - mužů a žen ze všech skupin obyvatel - do IT.