Hlavní navigace

Cognos v náručí IBM: první ovoce

18. 3. 2008

Sdílet

Svou obchodní strategii v oblasti BI - Information on Demand - po akvizici společnosti Cognos představila firma IBM.

Svou obchodní strategii v oblasti BI - Information on Demand - po akvizici společnosti Cognos představila firma IBM.
Její součástí je několik nových a vylepšených řešení, produktů a služeb IBM-Cognos, které umožní organizacím všech velikostí získat lepší informace z jejich dat, podpořit kvalitnější rozhodování a optimalizovat výkonnost podniku.
Mezi nové produkty IBM patří deset řešení pro nejrůznější průmyslové oblasti, jež pomohou zákazníkům proměnit informace na strategický majetek. Tato řešení zahrnují kostru IBM Retail Integration Framework rozšířenou o implementační plány Cognos Store Operations and Planning, jež byly předem integrovány s modely IBM pro maloobchodní data.
IBM také uvedla několik nových produktů integrovaných se softwarem Cognos:
· Cognos 8 BI Starter Pack pro IBM InfoSphere Warehouse a distribuci produktu InfoSphere Warehouse s řešeními Cognos 8 BI, jež usnadní klientům nasazení uceleného řešení analýzy podnikových dat a datového skladu s rychlou návratností investice.
· Řešení, kde je Cognos 8 předem integrován se softwarovou platformou IBM Information Server zajišťující spolehlivou integraci na datové úrovni, pomáhající zvyšovat důvěru v data v systémech pro podporu manažerského rozhodování.
· Předem nakonfigurované šablony pro integraci produktu Cognos 8 BI se softwarem IBM FileNet Business Process Management (BPM), jež umožní zákazníkům použít sestavy a analytické nástroje Cognos 8 BI na podporu podnikatelského rozhodování.
· Předem integrovaná sada IBM Dashboard Accelerator Starter Kit s řešením Cognos 8 BI pro rychlé vytváření portálových dashboardů, které umožňují uživatelům iniciovat provozní transakce na základě posouzení klíčových obchodních metrik. Dashboard Accelerator bude nyní obsahovat základní verzi Cognos 8 BI spolu s novým nástrojem Cognos pro snadné vytváření portálových komponent a panelů obsahujících sestavy a analýzy Cognos.
Na podporu řešení rostoucích nároků na shodu s předpisy uvedla IBM nový produkt IBM Compliance Warehouse for Legal Control, který v jednotném balíčku obsahuje software, hardware a služby IBM pro dosažení, udržení a prokázání shody s různými právními předpisy. Zároveň pomůže snížit související náklady, komplikace a rizika. Compliance Warehouse spojuje bezpečné úložiště obsahu, správu dokladů, archivaci obsahu a e-mailů a klasifikační funkce se softwarem Tivoli a Lotus a zařízení pro ukládání dat IBM. Poskytuje tak ekonomicky výhodné řešení pro snížení rizik spojených s informacemi a optimalizaci procesů zajištění shody. Tato nabídka využívá technologii Cognos pro monitorování, reportování a analýzu obsahu a procesů souvisejících se zajištěním shody.