Hlavní navigace

Cooler Master uvádí na trh skříň COSMOS C700M

22. 10. 2018

Sdílet

 Autor: Cooler Master
Představený zástupce ze segmentu „Maker“ je technologicky nejpokročilejším z celé řady

Skříně řady COSMOS byly často využívány pro extrémní sestavy a předchozí generace COSMOS C700P, uvedená v roce 2017, se stala velmi oblíbenou a moddery hojně využívanou pro svůj vysoký standard modularity. 

Cooler Master

Série byla vytvořena za účelem vystoupení ze stereotypu běžných počítačových skříní a model COSMOS C700M dále prohlubuje tuto myšlenku a podporuje experimenty s rozložením. Znovu vylepšená modularita a zachování specifikací, jako jsou zaoblené bočnice z tvrzeného skla a typické hliníkové úchyty, pokračují v dědictví řady COSMOS.

Vylepšená modularita

Kryty zdroje a kabelů byly rozšířeny o nové možnosti montáže. Kryt zdroje se skládá ze dvou částí: boční, která je rovnoběžná s panelem, a svrchní částí. Každá má jinou funkci - boční plní roli estetickou a vrchní poskytuje prostor pro montáž zásobníku či SSD disku.

Totožná všestrannost se uplatňuje i u dodávaných krytů kabelů. Kryt lze využít pro montáž výše zmíněných zařízení nebo jej použít pro jiné části, jako je zdroj nebo M. Port.

Vylepšená modularita také znamená rozšířenou možnost rozložení a specifického přizpůsobení sestavy. Maximální univerzálnost bez nutnosti sledovat kam jaký šroub přijde, zabezpečují jejich stejné rozměry použité pro všechno upevnění včetně rámečků pro disky, grafické karty a jednotlivé kryty.

Přístupný otevřenému oběhu

Stavitelé často využívající vodní chlazení vědí, že kromě funkčnosti je všechno o tom, jak jsou jednotlivé bloky, zásobník a rozvody trubek prezentovány navenek. Zejména pak v případě, že je vodou chlazená také grafická karta. Nejen díky rozměrům je nyní montáž přístupnější a univerzálnější při použití dodávaného riser kabelu a unikátního rámečku, který může být otočen až o 90 stupňů, aby zvýraznil chladicí blok na grafické kartě. Možnost instalace grafické karty horizontálně, vertikálně, na zdroj nebo M. Port dává modderům maximálně volné ruce pro prezentaci systému.

Pokročilé uspořádání kabelů

Uspořádání kabelů v modelu COSMOS C700M bylo inspirováno uspořádáním využívaným u serverových racků. Tři kabelové svorky umožňují přesné uchycení kabelů. Upevňovací lišta zároveň organizuje kabely do jednotlivých kanálů, které moddeři mohou využít například pro oddělení kabelů pro ventilátory od kabelů pro komponenty. Lišta nabízí možnost uvolnění určitých kabelů, zatímco ostatní drží pevně na místě pro efektivnější práci.

Svoboda v uspořádání a unikátní podpora umístění grafické karty je k dispozici ihned po rozbalení COSMOS C700M. Cílem je inspirovat stavitele a posouvat hranice, protože skříně jsou jen tak komplexní, jak oni potřebují. Vždy je prostor ke kreativním experimentům. COSMOS C700M pokračuje v posouvání laťky výše a inspiruje moddery pokročit od standardních skříní a uspořádání k těm netradičním.

special_kyberutoky

Dostupnost a cena

Cooler Master COSMOS C700M bude k dispozici na trhu začátkem listopadu 2018 za doporučenou koncovou cenu 12 890 Kč s DPH v České republice a 496 euro s DPH na Slovensku.