Hlavní navigace

Coolhousing chrání své zákazníky před DDoS útoky

11. 10. 2016

Sdílet

 Autor: Coolhousing
Co je největším strašákem webmasterů? Provozovatelé stránek se obávají Denial of Service (DoS) a Distributed Denial of Service (DDoS) útoků, jejichž počet v posledních letech doslova raketově rostl.

(Partnerský příspěvek)


Co je největším strašákem webmasterů? Provozovatelé stránek se obávají Denial of Service (DoS)  a Distributed Denial of Service (DDoS) útoků, jejichž počet v posledních letech doslova raketově rostl. „Sundat“ webovou stránku není vůbec složité a mnoho hackerů tuto službu nabízí doslova za pár korun. Pokud se obáváte nekalých praktik konkurence nebo nějakého „vtipálka“, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak svůj web před útoky efektivně chránit.

Nezáleží, jestli jste malá společnost, nebo webový gigant. Pro každého je DDoS útok nepříjemný, protože výpadek stránek vás může připravit o spoustu peněz, nervů a času. Přitom si stačí vybrat hosting, který je proti rizikům DDoS útoků zabezpečen. Tím je známá hostingová společnost Coolhousing, jejíž datové centrum se mimo jiné účastní projektu FENIX, který si klade za cíl ochránit český internet před DDoS útoky.

Zákazníci datacentra Coolhousing si mohou z nabídky vybrat jednu ze tří variant Anti-DDoS ochrany. Základní balíček BASIC je zdarma ke každé službě a jeho podstatou je zapojení do tzv. šedé zóny, neomezený počet zmírnění útoků v rámci první úrovně a nulové poplatky za škodlivé datové přenosy.

Pro provozovatele větších projektů je ideálním řešením některá z vyšších variant Anti-DDoS ochrany. Balíček STANDARD zahrnuje neomezený počet zmírnění útoků v rámci druhé úrovně, detekci událostí, zasílání upozornění a měsíční sumární report. Ovšem zvolíte-li nejvyšší stupeň ochrany, získáte neomezený počet zmírnění útoků v rozsahu třetí úrovně, nonstop podporu a informování o událostech přes SMS či telefonicky.

Co se týče jednotlivých úrovní ochrany, nejvyšší varianta zahrnuje Intrusion Prevention System. Řešení zajišťuje ochranu před útoky typu DNS Flood (BDoS DNS) a definuje bezpečnostní pravidla na míru potřeb zákazníka.

Coolhousing provozuje vlastní scrubbing centrum – jakousi čistící stanici, která analyzuje síťový provoz v reálném čase a dokáže rozlišit mezi normálním a škodlivým provozem. Provoz, který speciální behaviorální analýza RadWare označí jako nebezpečný, je okamžitě odstraněn.

Další informace o službě Anti-DDoS i dalších službách společnosti Coolhousing najdete na https://www.coolhousing.net/cz/anti-ddos.