Hlavní navigace

Coolpad nabízí smartphone Torino S se čtečkou otisků prstů

25. 5. 2016

Sdílet

 Autor: Coolpad
Výrobce Coolpad přináší na český trh smartphone s LTE, IR portem a ve své cenové třídě překvapivě s čtečkou otisků prstů.

Výrobce Coolpad přináší na český trh smartphone s LTE, IR portem a ve své cenové třídě překvapivě s čtečkou otisků prstů.

Telefon je navržen se zakřiveným tělem se soft touch povrchovou úpravou. Na čelní straně výrobce použil zakřivené 2,5D krycí sklo displeje, které plynule navazuje na oblý tvar telefonu a dodává mu kompaktní, elegantní vzhled.

Coolpad Torino S je vybaven 4,7 palce velkým HD displejem (1280x720 px) s hustotou pixelů 312,5 bodů na palec. Dual SIM telefon s podporou LTE je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry taktovanými na 1,2 GHz. Čipová sada dále obsahuje 2 GB RAM a 16 GB interní paměti, kterou je možné rozšířit pomocí Micro SD karty.

Díky příjemné velikosti a ergonomickému designu se snadno ovládá jednou rukou jak displej, tak i čtečka otisků prstů umístěná pod zadním senzorem fotoaparátu. Ta umožňuje každému z až 5 prstů (otisků) přiřadit specifický úkon (odemknout telefon, pořídit selfie, rychle otevřít konkrétní aplikaci…). Čtečka potřebuje pouhé 0,5 vteřiny, než telefon odemkne a 0,24 vteřiny, než pořídí fotografii. Povrch senzoru čtečky byl testován 10 miliony dotyků a umožňuje skenování v jakémkoliv úhlu s přesností 99,9 % včetně vlhkých prstů.

Cloud22

Coolpad Torino S má v pase 7,9 milimetru. Je vybaven IR portem, který se hodí ve chvíli, kdy chcete ovládat vybavení svého domova z jediného zařízení. Hlavní fotoaparát disponuje rozlišením 8 Mpx a přední snímač je opatřen senzorem s 5 Mpx. Operačním systémem je Android 5.1 Lollipop s rozhraním COOL UI 8.0. Kapacita baterie je 1800 mAh a rozměry 139 x 67,8 x 7,9 mm.

Tento týden společnost zahajuje prodej modelu Coolpad Torino S za doporučenou cenu 3 999 Kč.
K dispozici je v bílém i zlatém champagne provedení.