Hlavní navigace

Čtečka knih eReading.cz First Edition s Wi-Fi a interní pamětí 2 GB

V prodejnách EURONICS bude možné sehnat novou čtečku knih eReading.cz. Nová elektronická čtečka knih umožňuje přímé stahování českého obsahu odkudkoliv na světě. eReading.cz Fir...
Redakce 29. 11. 2011

Sdílet


V prodejnách EURONICS bude možné sehnat novou čtečku knih eReading.cz. Nová elektronická čtečka knih umožňuje přímé stahování českého obsahu odkudkoliv na světě. eReading.cz First Edition je vybavena přístupem na internet přes zabudované Wi-Fi, kromě vestavěného webového prohlížeče si můžete přes portál eReading.cz nechat do čtečky automaticky zasílat nejrůznější česká periodika či přímo vybranou knihu.
Čtečka má displej s úhlopříčkou 15 cm (6“) s rozlišením 800 × 600 bodů, který je vytvořen z tzv. elektronického inkoustu (e-ink). Ve srovnání s tradičním LCD displejem nabízí minimálně dvě velké výhody: lepší čitelnost, jež se blíží pocitu z opravdového papíru, a výrazně delší provozní dobu při práci na akumulátor. Na rozdíl od LCD totiž nepotřebuje neustále napájet. Energii čtečka odebírá jen tehdy, když se zapisuje nová stránka, tedy při jejím „otočení“. Výsledkem je, že First Edition vám na jedno nabití dokáže zobrazit až 8000 stran, takže v praxi jde o desítky a desítky hodin čtení. Za 3499 Kč ostanete 2 GB paměti, které můžete rozšířit SD kartou až o dalších 16 GB, dále pak kožený obal, sluchátka pro poslech audioknih (podporován je i formát MP3) a navíc kredit 200 Kč na nákup eKnih. EReading.cz First Edition vážící včetně akumulátoru pouhých 240 g pracuje v češtině a můžete si u něj nastavit pro vás optimální velikost písma. A je tu ještě jedna výhoda: podporuje množství formátů elektronických knih, takže ať zvítězí kterýkoli, budete připraveni. Vedle tří základních, které by podle nás měla mít každá rozumná čtečka (PDF, DOC a PDB), je tu například i EPUB a DjVu.

www.euronics.cz

Internetová Smart TV GoGEN
Smart TV GoGEN je internetový LED televizor s on-line internetovým připojením. Připojíte se například k portálu YouTube nebo na sociální sítě Facebook nebo Twitter. Budete mít přístup do archivu TV Nova a do videoportálu voyo.cz, kde je široký výběr nabídky filmových titulů nebo televizních seriálů (včetně epizod, které ještě nebyly v televizním vysílání). Se Smart TV GoGEN se dostanete i do kompletního zpravodajství na tn.cz, do různých internetových portálů, do aukcí na eBay nebo na výběr her. Televizor má připojení k internetu pomocí kabelu LAN nebo Wi-Fi adaptértu, který lze dokoupit za 499 Kč. LED televizor s úhlopříčkou 81 cm je HD READY v rozlišení 1366 × 768 pxl. Tento model navíc nabízí unikátní funkci RECORD READY, která zvládá nahrávání digitálního televizního vysílání na externí HDD nebo flash disk. Na televizor je poskytována prodloužená záruka 40 měsíců.

www.gogen.cz