Hlavní navigace

Čtečka Nook Simple Touch za osmdesát babek

 Autor: Barnes and Noble
Společnost Barnes & Noble snížila v roce 2011 cenu čtečky Nook Simple Touch na 79 dolarů a nyní se cena téže čtečky opět dostala na stejnou úroveň a zřejmě tam i zůstane. Tahle čtečka se na trh dostala poprvé v minulém roce a již je dostupná i vylepšená verze, Nook Simle Touch s funkcí Glowlight.
Adam Kencki 11. 12. 2012

Sdílet

Společnost Barnes & Noble snížila v roce 2011 cenu čtečky Nook Simple Touch na 79 dolarů a nyní se cena téže čtečky opět dostala na stejnou úroveň a zřejmě tam i zůstane. Tahle čtečka se na trh dostala poprvé v minulém roce a již je dostupná i vylepšená verze, Nook Simle Touch s funkcí Glowlight.

Starší model ve slevě je za cenu 79 dolarů stále kvalitní čtečkou, uvedením nového modelu se z ní nestává nepoužitelná věc, jak se nám při prezentacích nových modelů snaží vsugerovat například Apple. Nejlevnější čtečka Amazon Kindle stojí o osm dolarů méně, zaplatíte za ní (alespoň ve Spojených státech) 69 dolarů.

Nook Simple Touch nabízí až dva měsíce provozu na jedno nabití zabudované baterie. Knihy můžete číst na displeji s úhlopříčkou 6 palců. Jedná se o jeden z vůbec nejlepších elektronických displejů na světě. Stránky see obracejí až o 25 % rychleji a displej trpí o 80 % méně na případné odrazy světla, což je zvláště dobré, čtete li si venku na denním slunci. V neposlední řadě se nám na čtečce líbí také fakt, že se její baterie plně nabije za tři hodiny, stačí ji připojit k počítači.