Hlavní navigace

Čtečky elektronických knih zvládnou zobrazit i mapy

27. 6. 2011

Sdílet

V loňském roce čtečky elektronických knih poprvé nabídly displej s vysokým kontrastem eInk Pearl, který je schopen daleko lépe zobrazit i grafické podklady.

Kromě obsahu pro zábavu - třeba komiksů – tak lze tato zařízení snáze využít ke čtení obchodních dokumentů – a nyní se v nabídce objevily i eknihy s mapami měst.

Mapy pro čtečky elektronických knih ve formátu epub a mobi právě začíná zdarma nabízet web eBookMaps. K dispozici jsou více než dvě stovky elektronických knih s mapami, mezi kterými najdete nejen všechna evropská hlavní (i další) města, ale také ta z dalších kontinentů. Z České republiky jsou zastoupeny například Praha, Brno nebo Ostrava. Podle provozovatele jsou přitom k dispozici i některá města, jejichž mapy zatím nejsou ani na Google maps.

Webové stránky eBookMaps jsou k dispozici v několika jazycích, mimo jiné také v češtině (samotné knihy jsou pak anglicky, což by ale vzhledem k jejich obsahu nemělo být problémem ani pro tuzemské uživatele) a kromě samotných eknih s mapami zde nechybějí ani rady, jak je nahrát do čtečky. Všechny mapy v eknihách jsou dle autorů optimalizovány pro snadné použití ve čtečkách, jsou tedy rozděleny na řadu menších částí, mezi kterými se lze pohybovat prostřednictvím tlačítek pro přechod mezi stránkami. Lze využít i hypertextový rejstřík ulic, kterým je každá elektronická kniha vybavena.

Mapy z eBookMaps mohou být pro majitele čteček dobrou alternativou k on-line mapám, jejichž stahování je ne všude v zahraničí finančně únosné.