Hlavní navigace

Čtyři doplňky pro okamžité vylepšení Gmailu - 1.díl

11. 1. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Pomocí následujících čtyř doplňků budete moci sledovat svoje e-maily, plánovat schůzky a spoustu dalšího.

Elektronická pošta od firmy Google s názvem Gmail nastavila laťku docela vysoko, zejména v tom smyslu, co uživatel může od služby tohoto druhu očekávat. Nicméně pokud používáte pouze ty základní funkce, používáte pouze zlomek ze všech možných a velmi povedených funkcí, které Gmail nabízí. V tomto článku vám nabízíme čtyři doplňky pro internetový prohlížeč Chrome, které dokážou schopnosti Gmailu rozšířit a pomohou vám zefektivnit vaši práci na počítači. Tyto doplňky prostě musíte mít!

Full Contact

Pokud většina z nás, běžných uživatelů, dostane e-mail od někoho, kdo se profesně zabývá něčím podobným, jako my, pak reaguje velmi podobně. Okamžitě zkouší o dotyčném získat co možná nejvíce informací hledáním jeho profilu na LinkedIn, Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích.

Rozšíření Full Contact vám zobrazí profil na sociálních sítích a další podrobnosti týkající se odesílatele e-mailu

Rozšíření Full Contact tuto nezáživnou činnost provede za vás, protože dokáže u každého odesílatele zjistit pracovní pozici, podrobnosti o firmě, kde pracuje nebo účty na sociálních sítích. Aniž byste tedy museli opouštět svou poštovní schránku, můžete procházet jeho příspěvky na Facebooku, tweety či další sociální aktivity odesílatele e-mailu. Následně si můžete k tomuto odesílateli doplnit vlastní poznámky a synchronizovat všechny kontaktní informace do adresáře, takže je máte vždy takříkajíc po ruce.

Snapmail

Nikomu nedoporučujeme posílat hesla či jakýkoliv citlivý materiál či citlivé údaje e-mailem. Pokud ale není jiná možnost, pak toto rozšíření ve stylu Mission Impossible=vám zajistí, že takový e-mail s citlivými údaji uvidí pouze ten, komu je určen.

Rozšíření Snapmail šifruje a likviduje e-maily obsahující citlivé údaje.

Toto rozšíření přidá vedle tlačítka pro odeslání zprávy tlačítko Snapmail. Když jej stisknete, e-mail se zašifruje a vytvoří se odkaz URL, pod kterým je zpráva dostupná. Tento odkaz se následně odešle příjemci. Jakmile příjemce klepne na odkaz, spustí se časovač, který jej informuje o tom, že do 60 sekund se zpráva sama zničí.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?