Hlavní navigace

Cyanogemod a Oppo představují společný smartphone Oneplus One

23. 4. 2014

Sdílet

 Autor: oppo
Společné dítě bývalých zaměstnanců společnosti Oppo a projektu Cyanogenmod je na světě. Smartphone se jmenuje OnePlus One a dnešním dnem je z něj vlaková loď a také první zástupce nové společnosti. Překvapí specifikacemi a potěší cenou.


Společné dítě bývalých zaměstnanců společnosti Oppo a projektu Cyanogen je na světě. Smartphone se jmenuje OnePlus One a dnešním dnem je z něj vlaková loď a také první zástupce nové společnosti. Překvapí specifikacemi a potěší cenou.

Uvnitř tepe čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801. Uživatelé budou mít k dispozici buď 16 nebo 64 GB paměti pro aplikace a data. Velikost 3 GB operační paměti je dnes ještě stále nadstandard, kterým se může pochlubit jen velmi málo mobilních zařízení. Displej o velikosti 5,5 palce je disponuje rozlišením 1080p. Součástí výbavy je Bluetooth 4.0, 4G připojení a fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů a senzorem IMX214, tvoří jej celkem 6 čoček, maximální clona mí hodnotu f/2.0.

skoleni

Smartphone se bude prodávat ve dvou barvách, černé a bílé, ale v nabídce budou také různé kryty a ochranná pouzdra. Zajímavostí je dvojice reproduktorů na spodní straně, společnost tvrdí, že je to vlatně první smartphone na světě, který takto uložené stereo reproduktory nabízí. Jelikož je jedná o spojenectví ex-Oppo zaměstnanců a programátorů Cyanogenu, je jasné, že operačním systémem je cyanogen. Zde se jmenuje 11S.

Smartphone bude k dostání v některých zemích Evropy za 269 €, resp. 299 €.