Hlavní navigace

Cygnett má na skladě obaly pro Mini iPad. Měsíc před premiérou!

 Autor:
Společnost Cygnett, dodavatel příslušenství pro produkty Apple, byla vždycky tak trochu vepředu. Na nový iPad dodala před půlrokem obaly zároveň s vydáním novinky.
Redakce 6. 10. 2012

Sdílet

Tentokrát však zašla ještě dál. Ač je start iPadu mini naplánován předběžně až na počátek listopadu (mluví se konkrétně o datu 2.11.), jednomu australskému prodejci IT techniky došla od poměrně velké společnosti zásilka obalů právě na tento produkt.

Ač se může jednat spíše o výborně načasovaný marketing než o chybu, objevila se zpráva v mnoha světových médiích. Například web Apple Insider cituje lokální australský web Product Feedback, který zveřejnil video s novými obaly.

Podle zjištění webu Product Feedback jsou vnější rozměry obalu 20 x 13 centimetrů, vnitřek je pak hluboký jeden centimetr. Podle odhadů autorů videa by měl mít nový iPad mini sedmipalcový displej s poměrem stran 16:9. Předchozí zprávy hovořily o poměru stran 4:3 a úhlopříčce 7,85 palce.

Pro externí dodavatele příslušenství je to však stále sázka na nejistotu. Apple Insider totiž upozorňuje, že v Číně ještě před vydáním iPhonu 5 unikly tři jeho trojrozměrné modely, podle nichž společnost Hard Candy vytvořila prototypy svých obalů. Dokonce na ně objednala ocelové formy. Později se však přišlo na to, že všechny modely jsou falešné a nepřesně tvarované, a společnost tak přišla o 50 tisíc amerických dolarů.