Hlavní navigace

D-Link láme rekordy s ultra výkonným Wi-Fi AC routerem

9. 6. 2015

Sdílet

 Autor: D-Link
Router s nejmodernější technologií nabízí bleskurychlou domácí síť pro náročné uživatele

Společnost D-Link dnes uvádí na český trh svůj dosud nejvýkonnější Wi-Fi AC router, ideální zařízení pro hráče, kteří potřebují ultra rychlou domácí síť. AC3200 Ultra Wi-Fi router (DIR-890L) poskytuje rychlost, pokrytí a výkon pro aplikace a zařízení s nejvyššími nároky na šířku pásma.

D-Link

Díky špičkové celkové rychlosti bezdrátového přenosu až 3,2 Gb/s s použitím tří speciálně navržených Wi-Fi vysílačů, velkému pokrytí, přepracovanému a intuitivnímu uživatelskému rozhraní a funkci SmartConnect dává tento router uživatelům lepší kontrolu nad jejich sítí.

Cloudový router má futuristický design, který evokuje jeho mimořádný výkon a hodí se do dnešních moderních domácností. Široká základna nese lesklý červený kryt s hranatými tvary a šestici antén, které nabízejí extrémní výkon s velkým dosahem a optimalizovaným pokrytím.

Router je vybaven řadou pokročilých funkcí, které zahrnují Wi-Fi AC beamforming pro zesílení signálu a zvýšení dosahu sítě, SmartConnect pro automatické zařazování zařízení do Wi-Fi pásma a optimální využití šířky pásma, a pokročilý QoS mechanizmus s grafickým uživatelským rozhraním. To umožňuje snadno nastavovat prioritu aplikací a zařízení.

Router je vybaven také gigabitovými WAN/LAN ethernetovými porty pro vysokorychlostní kabelové připojení. Integritu a snadné zabezpečení sítě zajišťuje WPA/WPA2 šifrování a funkce Wi-Fi Protected Setup (WPS).

Wi-Fi AC router má nejen mimořádně vysoký výkon, ale také nejnovější uživatelské rozhraní D-Link, které umožňuje ovládat konfiguraci sítě pouhým dotykem přímo ze smartphonu nebo tabletu. Nastavení rodičovské kontroly, blokování nežádoucích zařízení, monitorování internetové aktivity a vytváření Wi-Fi hostitelských sítí nebylo nikdy jednodušší. Podporováno je také snadné nastavení přes mobilní telefon nebo tablet pomocí bezplatné aplikace Quick Router Setup (QRS).

Přehled vlastností D-Link AC3200 Ultra Wi-Fi routeru (DIR-890L):

  • Špičková rychlost bezdrátového přenosu: Až 1 300 Mb/s v obou 5GHz pásmech a 600 Mb/s v 2,4GHz pásmu pro maximální datovou propustnost s minimem rušení
  • Šest výkonných antén pro pokrytí celého prostoru
  • WPS Setup – navázání spojení se zařízeními s funkcí WPS pouhým stisknutím tlačítka
  • Zpětná kompatibilita – spolupracuje s dosavadními Wi-Fi zařízeními (802.11n/g)

Cena a dostupnost

DIR-890L je od května 2015 v prodeji v České republice i na Slovensku. Doporučená maloobchodní cena včetně DPH je 8 999 Kč nebo 321,90 EUR.