Hlavní navigace

Další oběť úspěšného průniku: Sega

21. 6. 2011

Sdílet

Herní společnost Sega se stala dalším zářezem na pažbě útočníků. Neznámí hackeři kompromitovali databázi, která obsahovala citlivé informace o 1,3 milionech předplatitelů.

V kompromitované databází Sega Pass mají být jména zákazníků, jejich e-mailové adresy, data narození a hesla – ta ovšem alespoň v šifrované podobě. Japonská společnost (za síť Sega Pass měla ovšem údajně odpovědnost evropská pobočka) už klienty o celém incidentu informovala, takže lze pokládat za oficiálně potvrzený. Sega přitom zdůraznila, že hesla byla zašifrovaná a útočníkům nepadly do rukou žádné informace o platbách ani čísla platebních karet, nehrozí tedy nějaké zneužití finančních transakcí. Nicméně i tak uživatelům doporučuje, aby pokud používají stejnou kombinaci e-mailu a hesla i pro jiné webové služby, aby si heslo pro jistotu změnili.

Samozřejmě, že uniklé informace mohou poněkud zvýšit šanci podvodníků na úspěch při phishingu. Provoz Pass Sega byl dočasně pozastaven, hesla resetována a příčiny průniku se vyšetřují. Pomoc firmě při vyšetřování incidentu údajně nabídla i nová „hvězda" mezi útočníky – skupina LulzSec. Prý jsou ochotni útočníky vystopovat; zajímavé přitom je, že LulzSec před nedávnem sami napadli jinou japonskou herní firmu, Nintendo.

skoleni