Hlavní navigace

Data Protection Manager chrání data již v bodu vzniku

Sdílet

RSA, bezpečnostní divize EMC, uvedla produkt Data Protection Manager určený pro ochranu dat v rozsáhlých aplikacích mj. pomocí šifrování.

Novinka podle dodavatele zabezpečuje data již v bodě jejich vzniku. Řešení obsahuje technologie, jako je tokenizace (z důvodu ochrany dat nahrazuje citlivé informace, jako je číslo platební karty, substituční hodnotou), dále aplikační šifrování (prostřednictvím šifrování a správy silných klíčů zajišťuje zabezpečení dat v okamžiku jejich vzniku) a podniková správa klíčů (umožňuje management klíčů s integrací do různých variant šifrování uložených dat jako úložiště, páska atd.).

skoleni31_1

„K většině online útoků na data dochází na serveru či v aplikaci, a proto je potlačení tohoto rizika důležité pro celkovou ochranu dat,“ upozorňuje Jon Oltsik, hlavní analytik skupiny Enterprise Strategy Group. „Aplikační zabezpečení dat poskytuje vysoký stupeň ochrany, protože data jsou tak chráněna již v bodu jejich vzniku a poté zůstávají chráněna po celý jejich životní cyklus.“

RSA zkombinovala svou technologii tokenizace se službami partnerů jako First Data Corporation a VeriFone k zabezpečení plateb kreditními kartami. Kromě zpracování plateb může tokenizace ovšem také poskytovat ochranu i v dalších oborech, jako jsou finanční služby (osobní identifikovatelné údaje, rodná čísla) a zdravotnictví (osobní zdravotní dokumentace).