Hlavní navigace

Datové zprávy mají problém, končí platnost certifikátu

 Autor: Delphimages - Fotolia.com
Kvalifikovaný certifikát, pomocí kterého jsou značky a razítka datové zprávy vytvářeny, má omezenou časovou platnost. Po jeho expiraci tak může být důvěryhodnost datových zpráv ohrožena.
Pavel Louda 6. 6. 2012

Sdílet

Datové zprávy, stažené z Informačního systému datových schránek, jsou zabezpečeny pomocí elektronické značky a časového razítka,u kterých však končí platnost příslušného certifikátu.
Služba autorizace datových zpráv Long Term Validator,  kterou na trh uvedly Česká pošta a Dignita, zajišťuje přidání dalšího časového razítka a tím i bezpečné prodloužení důvěryhodnosti datových zpráv.
První certifikát, který se v Informačním systému datových schránek používal pro vytváření časových razítek do 17. dubna 2010, ale expiruje 22. června tohoto roku. Uživatelům, kteří mají uložené datové zprávy z tohoto období, je doporučeno provést jejich autorizaci.
Aplikace Long Term Validator, která je určena pro PC s operačním systémem Windows XP a novějším, zajistí automatické zkontrolování uložených datových zpráv a v případě potřeby jejich autorizaci Informačním systémem datových schránek.
K dispozici je jako placená Pro verze i jako 30ti denní trial s omezením na 50 datových zpráv, který je ke stažení zdarma na postsignum.cz.