Hlavní navigace

Dell představil nové tenké klienty Wyse pro Windows 8

26. 7. 2012

Sdílet

 Autor: © vege - Fotolia.com
Je to sice teprve 60 dní od chvíle, co Dell dokončil akvizici společnosti Wyse, přesto nezahálí a již začal pracovat na nových klientech pro operační systém Windows 8.

„Zařízení budou přizpůsobena pro práci v dotykovém rozhraní Metro systému Windows 8. Oficiálně je chceme představit na konferenci VMworld, která se bude konat v San Francisku ve dnech 26. až 30. srpna,“ řekl Jeff McNaught, ředitel pro strategii a marketing ve firemní divizi Wyse.

První tablety a počítače s operačním systémem Windows 8 se na trhu objeví zřejmě někdy koncem letošního roku. Systém bude vybaven lepšími nástroji pro virtualizaci desktopu a dotykovým rozhraním, které podle McNaughta zlepší interaktivitu tenkých klientů a umožní jejich použití na způsob tabletů. Jako příklad uvádí informační kiosky.

McNaught odmítl již nyní prozradit alespoň nějaké podrobnosti o nových typech tenkých klientů. Řekl jen, že jejich hardware bude pečlivě vyladěn tak, aby uživatelská zkušenost s Windows 8 byla co nejlepší.

Dell Wyse má ve svém portfoliu řadu produktů zahrnující tenké klienty ve formě notebooků a monitorů či zero klienty ve formě desktopových krabiček. Tencí klienti k virtuálním desktopům přistupují buď přes centralizované, nebo virtualizované servery a Wyse nabízí také virtualizační nástroje pro vzdálený přístup - příkladem je nástroj PocketCloud určený pro tablety a chytré telefony se systémy iOS a Android, který uživatelům dává přístup k jejich datům uloženým na počítačích s Windows a OS X.

V tenkých klientech Wyse lze najít procesory s architekturami x86 a ARM. Zařízení běží na proprietárním systému ThinOS, Linuxu či vestavěných Windows a Wyse nabízí také softwarový balík kompatibilní s virtualizovanými prostředí od Microsoftu, VMware a Citrixu. Se všemi z nich Wyse úzce spolupracuje. Podle McNaughta se totiž desktopová virtualizace čím dál více podobá cloudu a upouští se od základního konceptu, ve kterém má počítač funkci rozbočovače.

Desktopová virtualizace je prý atraktivní hlavně z toho důvodu, že náklady na přidání dalšího uživatele jsou menší a lepší je také samotné uživatelské rozhraní. Uživatelé navíc mají více zařízení, ze kterých se mohou stát virtuální desktopy. Důkazem pak budiž i nový Windows Server 2012, který bude obsahovat aktualizovanou verzi RDP (remote desktop protocol), který si licencovala a následně modifikovala Wyse tak, aby umožnila převod dotykových funkcí na vzdálené desktopy. Podle McNaughta aktualizovaný RDP nespolyká tolik zdrojů, takže jeho implementace je relativně snadnou záležitostí.

Byl pro vás článek přínosný?