Hlavní navigace

Dell představil nové tenké klienty Wyse pro Windows 8

26. 7. 2012

Sdílet

 Autor: © vege - Fotolia.com
Je to sice teprve 60 dní od chvíle, co Dell dokončil akvizici společnosti Wyse, přesto nezahálí a již začal pracovat na nových klientech pro operační systém Windows 8.

„Zařízení budou přizpůsobena pro práci v dotykovém rozhraní Metro systému Windows 8. Oficiálně je chceme představit na konferenci VMworld, která se bude konat v San Francisku ve dnech 26. až 30. srpna,“ řekl Jeff McNaught, ředitel pro strategii a marketing ve firemní divizi Wyse.

První tablety a počítače s operačním systémem Windows 8 se na trhu objeví zřejmě někdy koncem letošního roku. Systém bude vybaven lepšími nástroji pro virtualizaci desktopu a dotykovým rozhraním, které podle McNaughta zlepší interaktivitu tenkých klientů a umožní jejich použití na způsob tabletů. Jako příklad uvádí informační kiosky.

McNaught odmítl již nyní prozradit alespoň nějaké podrobnosti o nových typech tenkých klientů. Řekl jen, že jejich hardware bude pečlivě vyladěn tak, aby uživatelská zkušenost s Windows 8 byla co nejlepší.

Dell Wyse má ve svém portfoliu řadu produktů zahrnující tenké klienty ve formě notebooků a monitorů či zero klienty ve formě desktopových krabiček. Tencí klienti k virtuálním desktopům přistupují buď přes centralizované, nebo virtualizované servery a Wyse nabízí také virtualizační nástroje pro vzdálený přístup - příkladem je nástroj PocketCloud určený pro tablety a chytré telefony se systémy iOS a Android, který uživatelům dává přístup k jejich datům uloženým na počítačích s Windows a OS X.

V tenkých klientech Wyse lze najít procesory s architekturami x86 a ARM. Zařízení běží na proprietárním systému ThinOS, Linuxu či vestavěných Windows a Wyse nabízí také softwarový balík kompatibilní s virtualizovanými prostředí od Microsoftu, VMware a Citrixu. Se všemi z nich Wyse úzce spolupracuje. Podle McNaughta se totiž desktopová virtualizace čím dál více podobá cloudu a upouští se od základního konceptu, ve kterém má počítač funkci rozbočovače.

Desktopová virtualizace je prý atraktivní hlavně z toho důvodu, že náklady na přidání dalšího uživatele jsou menší a lepší je také samotné uživatelské rozhraní. Uživatelé navíc mají více zařízení, ze kterých se mohou stát virtuální desktopy. Důkazem pak budiž i nový Windows Server 2012, který bude obsahovat aktualizovanou verzi RDP (remote desktop protocol), který si licencovala a následně modifikovala Wyse tak, aby umožnila převod dotykových funkcí na vzdálené desktopy. Podle McNaughta aktualizovaný RDP nespolyká tolik zdrojů, takže jeho implementace je relativně snadnou záležitostí.