Hlavní navigace

Dell se ve velkém vrhá do výroby tabletů a smartphonů

14. 10. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost Dell se chce s novými mobilními přístroji zaměřit jak na podnikové, tak na domácí uživatele.

Po dosažení prvních úspěchů na trhu se smartphony a tablety pro koncové uživatele se firma chce zaměřit na rozšiřování svého portfolia tímto směrem a chce podle svých zástupců nabídnout nové modely pro práci i zábavu. Podporovat chce Android i zatím nepříliš úspěšné Windows Phone 7.

Informaci potvrdil Steve Lalla, viceprezident Dellu a generální manažer divize pro mobilní produkty a řešení. Dell se tak chce stát dalším významným hráčem na stále rostoucím trhu s mobilními zařízeními, které v posledních čtvrtletích výrazně dusí i globální prodeje PC.

Lalla potvrzuje, že Dell chce uvést nový smartphone či tablet ještě v tomto roce a další modely pak v příštím roce. Právě orientace na byznysové uživatele se pro Dell stala důležitou poté, co se jí podařilo vybudovat produktové portfolio, které jí pomohlo být úspěšnější v oblasti datových center. Dell také úspěšně oslovil trh s tablety Streak s různými úhlopříčkami displeje a s OS Android od Googlu a také se smartphony Venue, které byly k dispozici s operačními systémy Android a Windows Phone 7 od Microsoftu.

Pro větší úspěch budoucích smartphonů a tabletů se Dell snaží vybudovat spojení s operátory a dalšími partnery a Lalla je přesvědčen, že nová spojenectví mohou jeho firmu posunout v byznysu s mobilními přístroji o úroveň výše.

Dell také slibuje funkce, které by měli podnikoví zákazníci ocenit, jako třeba přístup k firemním cloudovým aplikacím, snadnou správu či lepší zabezpečení, než u běžných přístrojů určených pro koncové uživatele.

Lalla také odmítl spekulaci, že by Dell skončil s podporou Windows Phone 7. Tyto informace se objevily začátkem měsíce, ale Dell je nyní oficiálně dementoval s tím, že si chce udržet otevřený přístup k operačním systémům a nabízet telefony podle požadavků uživatelů. Pravdou ovšem je, že platformě Windows Phone 7 od Microsoftu se stále příliš nedaří a její podíl na trhu se pohybuje mezi 1 až 2 %. Více viz článek Windows Phone se nedaří na Lupě.

Zástupci Dellu dále potvrdili, že plánují uvedení nových modelů s OS Android a také s chystanými Windows 8 od Microsoftu. Android je sice úspěšný v oblasti smartphonů, ale na tabletech se mu podle Steva Felice, prezidenta pro koncový a SMB byznys v Dellu, příliš nedaří, takže vyvíjené Windows 8 jsou spojovány s poměrně velkým očekáváním.