Hlavní navigace

Dell začal v USA prodávat „herní PC konzoli“

29. 11. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Zhruba před rokem se dost mluvilo o konceptu Steam Machine společnosti Valve, jehož nástup do sériové výroby se však opozdil (hovoří se o roku 2015), což další diskuse poněkud utlumilo.

Na nový rok ani na Valve však nečeká Dell, který se rozhodl začít prodávat svou „herní PC konzoli“. Jde o zařízení Alienware Alpha, které je v podstatě neoficiální Steam Machine. Zařízení přichází na (americký) trh ve čtyřech předem nakonfigurovaných modelech v cenách od 550 do 900 dolarů.

Základní model je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Core i3-4130T taktovaným na frekvenci 2,9 GHz, 4 GB RAM, grafikou Nvidia GeForce GTX 860M se 2 GB paměti a 500GB pevným diskem. Nejvyšší model je pak zákazníkům dodáván s 3GHz čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7-4765T, 8 GB RAM, stejnou grafikou a 2 TB interního úložiště.

Bohužel však grafika 860M není aktuálním top modelem, což znamená, že kupující na ní nerozjedou nejnovější hry při nejvyšším grafickém nastavení.

Všechny výše uvedené stroje běží na Windows 8.1, ale bootují do uživatelského rozhraní Alpha-UI, které je zaměřeno na hráče a nabízí jednoduchý přístup do režimu Steam Big Picture. K Alienware Alpha je dodáván ovladač pro Xbox 360, protože tzv. Steam Controller taktéž ještě není v prodeji.

Zda a kdy se zařízení dostanou do České republiky, to zatím není jasné.

Zdroj: IDG News Service