Hlavní navigace

Dellu se nedaří, chce omezit svou závislost na PC

 Autor: © Helder Almeida - Fotolia.com
Právě oznámené finanční výsledky Dellu nelze považovat za úspěch. Výsledkem je snaha o novou strategii i personální změny.
Pavel Houser 24. 8. 2012

Sdílet

Zisk společnosti Dell ve druhém účetním čtvrtletí, které skončilo 3. srpna, poklesl meziročně o 18 % na 732 milionů dolarů. Snížil se rovněž obrat – o 8 % na 14,48 miliard.

Poklesly zejména příjmy z prodeje desktopů a notebooků, dále i úložných systémů. Trochu nahoru šly služby, ale zejména servery a síťové komponenty.

Výhled na zbytek roku ovšem není příliš dobrý. Společnost připouští další pokles v důsledku nejisté ekonomické situace a slabé poptávky koncových uživatelů. Přijdou sice Windows 8, ale na rozdíl do minulosti se tentokrát neočekává, že by nový operační systém rozhýbal prodeje PC – alespoň ne hned. Navíc podnikoví zákazníci teprve nyní dokončují přechod na Windows 7.

Každopádně v důsledku stávající situace by Dell rád dodával více softwaru (viz minulé akvizice především bezpečnostních firem) a také řešení pro datová centra. Méně by pak závisel na vývoji trhu s PC. Tomuto záměru odpovídá i významná personální změna. Dell jmenoval nového prezidenta své divize Business Solutions. Stal se jím Marius Haas, který dříve působil v HP (výkonné pozice právě pro servery, síťové a úložné produkty). Stávající ředitel Brad Anderson po 7 letech firmu Dell opouští.