Hlavní navigace

Desáté výročí herní konzole Xbox

16. 11. 2011

Sdílet

 Autor: Microsoft
Úspěšná herní konzole Xbox, stejně jako legendární herní série Halo, právě v těchto dnech slaví desáté výročí od uvedení na trh.

První generace Xbox se začala prodávat před Vánoci roku 2001 a na trhu zůstala dalších 5 let. Za tu dobu se jí stihlo prodat více než 24 milionů kusů. Jednou z prvních her dostupných pro tuto konzoli byl první díl dnes už legendární série Halo. Právě předělaná výroční verze tohoto úvodního dílu se dostává do prodeje pod názvem Halo: Combat Evolved Anniversary. Novinka je určena pouze pro konzole Xbox (jak jinak) a její cena byla stanovena na 990,- Kč.

Na počátku (už v roce 1998) byli čtyři vývojáři a čtyři notebooky Dell. Tým Otto Berkese (kromě něj tam patřili Kevin Bachus, Seamus Blackley a Ted Hase) notebooky rozebral a poskládal z nich prototyp herní konzole. Jejich záměrem byla platforma postavená na operačním systému Windows schopná konkurovat dosavadním lídrům na tehdejším herním trhu. Vznikl DirectX box postavený na procesoru Intel Pentium III 733 MHz. Název byl poté změněn na kratší a marketingově úspěšnější verzi „Xbox“.

Výše zmíněná hra je předělávkou úvodního dílu série s názvem Halo: Combat Evolved. Fanoušci se dočkají původní kampaně v lepší grafice s možností přepínání mezi starým a novým rozhraním v reálném čase. Kromě šesti původních multiplayerových map se uživatelé mohou těšit i na mód Firefight a plnou podporu stereoskopického 3D zobrazení. Nová akční sci-fi střílečka byla vyvinuta studiem 343 Industries.