Hlavní navigace

Deset konkurentů iPhone 5. Díl 2.

 Autor: © Christoph Plueschke - Fotolia.com
V druhém díle shrneme dalších 6 zástupců pohybujících se na současné technologické špičce.
Al Sacco 16. 9. 2012

Sdílet

Samsung ATIV S

Samsung ATIV S je první představený smartphone, který běží na operačním systému Windows Phone 8. Korejský výrobce jej uvedl na konci srpna během své vlastní akci Samsung Mobile Unpacked. Díky kovovému tělu působí smartphone poměrně robustním avšak elegantním dojmem a ani z hlediska hardwarové výbavy si se svými konkurenty nijak nezadá. Nese 2,8“ Super AMOLED displej s HD rozlišením 1 280 x 720 px a pohání jej 1,5GHz dvoujádrový procesor. Čím ATIV S ztrácí na iPhone 5 je chybějící podpora LTE sítí.

Čím se liší: Běží na nejnovější verzi OS Windows Phone 8, má rozšiřitelnou paměť o microSD karty a podporuje NFC.

Samsung ATIV S

Motorola Droid Razr Maxx HD

Alfou a omegou tohoto telefonu je výdrž baterie. Z hlediska hardwarové konfigurace je na tom téměř stejně jako oba jeho kolegové Droid Razr HD a Droid Razr M, avšak díky baterii s kapacitou 3 300 mAh dle výrobce vydrží 32 hodin běžného používání a 13 hodin přehrávání videí. Zařízení nese 4,7palcový Super AMOLED displej krytý odolným sklem Gorilla Glass.

Čím se liší: Běží na OS Android 4.0 s plánovaným upgradem na 4.1, nabídne vyšší výdrž baterie, rozšiřitelnou paměť a NFC.

Motorola Droid Razr Maxx HD

Motorla Atrix HD

Smartphone Atrix HD, který Motorola představila v první půlce srpna, je zatím určený pouze pro americký trh respektive operátora AT&T a jeho LTE síť, avšak pravděpodobně bude představen také v Evropě. Disponuje 4,5palcovým displejem s HD rozlišením, 1,5GHz dvoujádrovým procesorem a 8MPx kamerou. Velkou předností telefonu je šasi z kevlarových vláken, které má zajistit vysokou odolnost vůči mechanickému poškození. Na rozdíl od svých konkurentů však nepodporuje NFC.

Čím se liší: Běží na OS Android 4.0, nabízí rozšíření paměti a alespoň v Americe poměrně nízkou cenu.

Motorla Atrix HD

Samsung Galaxy Nexus

Galaxy Nexus je současná vlajková loď operačního systému Android, neboť jako jediný ze současných smartphonů běží na nejnovější verzi Jelly Bean. Vyznačuje se 4,65palcovým tvarovaným AMOLED displejem s HD rozlišením a 5MPx kamerou.

Čím se liší: Běží na nejnovější verzi OS Android 4.1, má odnímatelnou baterii, zaoblený displej a podporuje NFC.

Samsung Galaxy Nexus

RIM BlackBerry, řady L a N

Nové smartphony kanadské společnosti RIM mají sice přijít na trh až počátkem roku 2013, avšak už dnes se o nich díky uniklým informacím mnoho ví. RIM plánuje uvést řadu L, jež bude skýtat pouze dotyková zařízení, a řadu N vybavenou QWERTY klávesnicí. Nová verze operačního systému BlackBerry 10 nebo právě QWERTY klávesnice by mohly zaujmout především firemní zákazníky.

Čím se liší: Běží na OS BlackBerry 10, nabídne vyměnitelnou baterii a fyzickou QWERTY klávesnici.

LG Optimus 4X HD

Smartphone Optimus 4X HD představil výrobce LG již v únoru, na českém trhu se začal prodávat v srpnu. Svým čtyřjádrovým procesorem s taktem 1,5 GHz se papírově řadí po bok HTC One X a Samsung Galaxy S III, dále pak nabídne 4,7palcový HD displej, 8MPx kameru a 16GB vnitřní paměť. Běží na operačním systému Android 4.0 doplněném o grafickou nadstavbu Optimus UI 3.0.

skoleni31_1

Čím se liší: Láká na čtyřjádrový procesor, OS Android 4.0 nebo technologii NFC.

LG Optimus 4X HD