Hlavní navigace

Deset užitečných Google aplikací, které ještě nejspíš nepoužíváte

 Autor: © cienpiesnf - Fotolia.com
Vybrali jsme pro vás desítku užitečných aplikací, které je snadné přehlédnout.
-vt 19. 7. 2019

Sdílet

Výběr aplikací v Play Storu je nepřeberný. Sám Google jich má snad až příliš. Přesto, vybrali jsme pro vás několik snadno přehlédnutelných perel přímo od tvůrců Androidu, které mohou překvapit. A všechny jsou zadarmo!

Measure

Potřebujete doma, v kanceláři nebo venku rychle něco změřit a nemáte po ruce metr? Bez obav, zastane ho Measure – aplikace, se kterou stačí namířit telefon s fotoaparátem, a za okamžik máte jasno. Měřený úsek určíte jednoduchých gestem, přičemž krom délky Measure odhadne například i sklon. Použití aplikace je však podmíněno podporou platformy ARCore.

Fotoskener

Chcete si své staré tištěné fotografie uchovat v digitální podobě a náležité kvalitě? Sáhněte po Fotoskeneru. Originál naskenuje z několika úhlů a automaticky provede všechny úkony, aby fotografie vypadala dobře i ve vašem telefonu. Zkrátka, praktický skener do kapsy.

Files

Defaultní správce souborů v Androidu prošel v poslední době řadou zlepšení, separátní aplikace Files má však přece jen navrch. Brouzdat složkami umožňuje v čistém a snadno použitelném rozhraní, v němž se jednoduše zbavíte nepotřebných a zbytečných souborů nebo bez obtíží bezdrátově nasdílíte soubory s jinými uživateli.

Datally

Další aplikace, u které byste řekli, že by měla být součástí systému. Datally nabízí celou škálu nástrojů pro správu mobilních dat, samozřejmě včetně jejich chytrého šetření. V podstatě jde o vylepšený Spořič dat, se kterým můžete kompletně blokovat přenos dat aktuálně neužívaných aplikací anebo nastavit „spánkovou fázi“, aby vám telefon nespotřebovával data, zatímco spíte.

Trusted Contacts

Bezpečnostní aplikace umožňující kontaktům vzájemné sdílení polohy. Jestliže si s druhou osobou funkci povolíte, může si dotyčný kdykoliv vyžádat vaši polohu, stejně jako vy jeho. Pokud ji neohlásí do pěti minut, systém automaticky odešle poslední známou lokaci. A to i tehdy, je-li telefon vypnutý nebo mimo dosah.

Voice Access

Android lze hlasem ovládat už nějakou dobu, Voice Access však potenciál ovládání bez rukou dostává na zcela novou úroveň. Primárně jde sice o asistenční službu pro hendikepované, její přednosti však ocení každý. Voice Acces totiž umožňuje hlasem ovládat naprosto vše. Můžete přikázat podržení tlačítka, zaskrolování do všech směrů, vybrání textů anebo procházení webových stránek bez nutnosti hnutí prstem.

Moje firma na Googlu

Ať už vedete vlastní firmu nebo se svému zaměstnavateli jakýmkoliv způsobem staráte o jeho online profil „Moji firmu“ určitě zkuste. Aplikace slouží pro jednoduchou správu firemního profilu na Googlu. Snadno lze odpovídat na recenze, vylepšovat profil anebo dostávat oznámení, kdykoliv se s vámi potenciální zákazník pokusí spojit. Zejména pro menší podnikatele aplikace k nezaplacení!

Google Opinion Rewards

Kredity pro Play Store bez práce? Prakticky ano. S Google Opinion Rewards vyplňujete průzkumy, hodnotíte videa nebo nákupy, za což získáváte kredity na svůj Play Store účet. Na nový průzkum vás aplikace vždy upozorní, v krátkém čase odpovíte pár otázek a příští nákup na Play Storu může být takříkajíc na účet podniku. Průzkumy jsou svižné, kredity přibývají rychle! Potíž je jen s lokalizací pro ČR.

Google Arts & Culture

Aplikace spolupracující s více než dvanácti sty uměleckými institucemi z celého světa pomáhá představit jejich expozice všem uživatelům internetu. A nejde jen o muzea a galerie, virtuálně můžete navštívit i národní parky nebo monumenty. Aplikace je nacpaná fotografiemi a informacemi poskytujícími vítaný únik z šedi všedního dne.

Tapety

Google využívá Tapety pro výběr pozadí v telefonech Pixel, přístupná je však i majitelům ostatních zařízení. Tapety jsou řazeny dle kategorií zobrazených objektů nebo dle toho, jsou-li statické či pohyblivé. Nejlepší na nich však je, že můžou měnit vaši telefonní tapetu každý den automaticky dle předem zadaných kritérií.