Hlavní navigace

Desetina odkazů na módní termíny ve vyhledávačích je podvodných

Podle nové studie Norton, která se zabývala nekalou optimalizací pro vyhledávače, vykázala více než třetina nejmódnějších hledaných termínů nejméně 10 % nebezpečných výsledků, které vystavují počítače a osobní údaje uživatelů riziku, že se stanou obětí počítačové kriminality.
12. 8. 2010

Sdílet

Termíny "tropical dreams sweepstakes“ a „red hot laugh riot“ v době od února do května dokonce přinesly v prvních 100 výsledcích neuvěřitelných 99 % nebezpečných odkazů.

V reakci na tyto hrozby vyplývající z nekalé optimalizace pro vyhledávače představil tým Norton bezplatný nástroj Norton Safe Web Lite, který identifikuje rizikové webové stránky. Webový štít je po stažení z adresy http://safeweb.norton.com/lite.  Zachycení rizikových výsledků ještě před klepnutím na některý z nich je velice důležité, protože téměř 60 % rizikových webů identifikovaných aplikací Norton Safe Web se snaží o automatické stahování.

Studie Norton v období tří měsíců, od února do května 2010, sledovala u významného vyhledávače 300 nejmódnějších hledaných termínů a každý den analyzovala prvních 30 000 výsledků hledání z hlediska nekalé optimalizace pro vyhledávače. Hledaná témata měla široký rozsah, od sportovních akcí přes texty písní až po nejnovější zprávy o vývoji kriminálních případů.

V některých dnech přineslo více než 250 z 300 nejčastějších hledaných termínů daného dne více než 10 % nebezpečných odkazů v prvních 100 výsledcích.