Hlavní navigace

Digitalizace má příznivý vliv na modernizaci televizní techniky

15. 2. 2012

Sdílet

 Autor:
V České republice v souvislosti s digitalizací došlo k rychlejší modernizaci televizní techniky v domácnostech.

Ukazuje to průzkum, který si společností Mediaresearch nechala zpracovat Asociace televizních organizací (ATO). Podle tohoto průzkumu disponuje necelých 40 procent českých domácností alespoň jedním televizorem s LCD obrazovkou, 10,4 procent je vybaveno televizí s plazmovou obrazovkou a 3,5% domácností televizí s LCD displejem.

Alespoň jednou klasickou televizí s CRT (skleněnou) obrazovkou disponuje 60 procent českých televizních domácností. Nadpoloviční většina (53,2 procent) domácností vlastní televizor se širokoúhlou obrazovkou (s poměrem stran 16:9), 56,6% potom alespoň jednu televizi s poměrem stran 4:3. Zatím asi 4,2 procent domácností má podle průzkumu televizi s připojením na internet.

skoleni

Součástí výzkumu byly i otázky ohledně sledovanosti archivů televizních stanic. Asi 13 procent respondentů starších čtyř let uvedlo sledování nějakého pořadu z archivů televizních stanic alespoň jednou týdně, 5,5 procenta respondentů sleduje živé vysílání přes internet. Televizní vysílání na mobilu si alespoň jednou týdně pustí pouhých 0,4 procenta Čechů.