Hlavní navigace

Digitalizace má příznivý vliv na modernizaci televizní techniky

 Autor:
V České republice v souvislosti s digitalizací došlo k rychlejší modernizaci televizní techniky v domácnostech.
Pavel Kreuziger 15. 2. 2012

Sdílet

Ukazuje to průzkum, který si společností Mediaresearch nechala zpracovat Asociace televizních organizací (ATO). Podle tohoto průzkumu disponuje necelých 40 procent českých domácností alespoň jedním televizorem s LCD obrazovkou, 10,4 procent je vybaveno televizí s plazmovou obrazovkou a 3,5% domácností televizí s LCD displejem.

Alespoň jednou klasickou televizí s CRT (skleněnou) obrazovkou disponuje 60 procent českých televizních domácností. Nadpoloviční většina (53,2 procent) domácností vlastní televizor se širokoúhlou obrazovkou (s poměrem stran 16:9), 56,6% potom alespoň jednu televizi s poměrem stran 4:3. Zatím asi 4,2 procent domácností má podle průzkumu televizi s připojením na internet.

Součástí výzkumu byly i otázky ohledně sledovanosti archivů televizních stanic. Asi 13 procent respondentů starších čtyř let uvedlo sledování nějakého pořadu z archivů televizních stanic alespoň jednou týdně, 5,5 procenta respondentů sleduje živé vysílání přes internet. Televizní vysílání na mobilu si alespoň jednou týdně pustí pouhých 0,4 procenta Čechů.