Hlavní navigace

Díky novému zabezpečení klesl počet ukradených iPhonů

21. 6. 2014

Sdílet

 Autor: MacWorld.com
Podle listu New York Times od představení funkce Activation Lock v operačním systému iOS značně poklesl počet krádeží telefonů od Applu.

Activation Lock vyžaduje, aby bylo zadáno Apple ID a heslo vždy, když uživatel chce na telefonu vypnout aplikaci Find My iPhone nebo z telefonu vymazat data či jej reaktivovat. Z dat policie v San Franciscu vyplývá, že krádeže iPhonů klesly v uplynulých šesti měsících o 38 %. V Londýně, kde kapsáři a další zlodějíčci řádí ve velkém, pak krádeže telefonů od Apple klesly o 24 %. Trend potvrzují také data z New Yorku, kde krádeže iPhonů poklesly v prvních pěti měsících tohoto roku ve srovnání se stejným obdobím minulého roku o 19 %.

I když pokles zájmu zlodějů o iPhony je zřejmý, je otázkou, zda se tak děje pouze díky Activation Locku. Jak podotýká portál Maximum PC, je potřeba zvažovat i další faktory jakými jsou například zvýšená snaha technologických společností vzdělávat uživatele tak, aby si své smartphony co nejlépe zabezpečovali a využívali číselné kódy k jejich odemykání. I tak však podle expertů řada lidí stále používá své telefony plné citlivých dat bez zabezpečení kódem.

 

Zdroj: Techspot