Hlavní navigace

Disková úložiště IBM: Nové modely a posílení bezpečnosti

7. 4. 2022

Sdílet

 Autor: TechData – IBM
Společnost IBM pokračuje ve zdokonalování své nabídky v oblasti ukládání dat. U produktové řady IBM FlashSystem, která již kompletně nahradila na českém trhu známá pole IBM Storwize, připravila další rozšíření.

FlashSystem posiluje

FlashSystem oslovuje zákazníky všech velikostí a nabízí širokou produktovou škálu od jednoduchých datových úložišť až po robustní řešení vyhovující potřebám velkých klientů. V Česku jsou pole oblíbená pro svou kvalitu a také zajímavou cenu.

Základní modely diskových polí IBM FlashSystem 5015 nebo 5035 jsou plně virtualizovaná, softwarově definovaná, vysoce škálovatelná úložiště navržená pro konsolidaci workloadů s intuitivním managementem a vysokou dostupností. FlashSystem 5015/5035 nabízí a je navrženo na standardní technologii SAS 3.0, která vyniká a spoléhá na lety osvědčenou architekturu. IBM FlashSystem 5015/5035 může být plně all-flash úložiště, nebo hybridní úložiště s možností osazení točivých disků. Tyto modely jsou unikátní poměrem cena/výkon/kapacita. 

V minulém roce se na trh dostalo pole FlashSystem 5200, unikátní svou velikostí 1U. Letos se IBM zaměřila na produkty v oblasti mid-range a enterprise. V únoru ohlásila nový model FlashSystem 7300, zhruba o 25 % výkonnější než jeho předchůdce 7200. Model 9200 nahradila polem FlashSystem 9500 ve velikosti 4U. Se 48 diskovými sloty a silnějším procesorem je připraven na opravdu náročné workloady. Všechna tři výše zmíněná pole jsou NVMe architektury. 

Spolu s novými modely byla také ohlášena nová řada IBM vyvíjených flashových modulů (FCM). Nabízí nyní ještě lepší poměr komprese v reálném čase (3 : 1), vyšší výkon a nižší latenci. Dostupné jsou ve velikostech 4,8, 9,6, 19,2 a 38,4 TB. Na českém trhu budou v prodeji od března letošního roku.

Nový strážce bezpečnosti

Kybernetické útoky jsou na vzestupu. Společnostem způsobují stále větší ztráty a obnova dat po útoku může trvat i týdny. Proto IBM klade na kybernetickou bezpečnost všech svých produktů extrémní důraz. A právě datová úložiště mohou hrát zásadní roli jak při identifikaci útoku, tak při rychlém zotavení po něm. Tradiční přístupy jako vysoká dostupnost však neposkytují dostatečnou ochranu. 

IBM do svých řešení integrovala novou funkcionalitu IBM® Safeguarded Copy, kterou disponují datová úložiště rodiny FlashSystem od modelu 5200 a výš. Safeguarded Copy vytváří izolované a neměnné kopie dat. Nelze je namapovat k žádnému serveru, takže i kdyby byla napadena produkční data, tyto kopie jsou oddělené od klasického provozu a jsou stále k dispozici. Frekvenci jejich zachycení si může určit sám zákazník (např. každé tři hodiny). Obnova z těchto kopií trvá pouze v řádu hodin, namísto dnů či týdnů, jako je tomu u tradičních řešení.

Funkcionalitu Safeguarded Copy není třeba kupovat samostatně, jelikož je součástí základního softwaru Spectrum Virtualize. IBM přitom nabízí ještě efektivnější využití Safeguarded Copy v integraci s bezpečnostními aplikacemi, jako je Q-Radar. 

Pro volbu vhodného řešení a cenovou kalkulaci se obraťte na svého obchodního partnera. Ve spolupráci s IBM Česká republika a lokální distribucí, firmou Tech Data AS Czech, pro vás rádi připravíme konkrétní nabídku. Bezplatně nabízíme také demo na vyzkoušení. Detailní informace o nových modelech naleznete v nejbližších dnech také na www.mojestorage.cz.

Autorkou článku je Tereza Jirsová, IBM system storage manager – IBM Business unit společnosti Tech Data – A TD SYNNEX Company. 

Autor článku