Hlavní navigace

Disky SSD začala ve svých úložných systémech nabízet firma EMC

24. 1. 2008

Sdílet

Pevné disky založené na technologii flash (Solid State Drives, SSD) zaintegrovala do svého portfolia klíčových produktů společnost EMC. Flash disky v kapacitách 73 GB a 146 GB chce výrobce nabízet pro platformy Symmetrix DMX-4 od prvního čtvrtletí 2008.

Pevné disky založené na technologii flash (Solid State Drives, SSD) zaintegrovala do svého portfolia klíčových produktů společnost EMC. Flash disky v kapacitách 73 GB a 146 GB chce výrobce nabízet pro platformy Symmetrix DMX-4 od prvního čtvrtletí 2008. Uživatelé mohou také alokovat, spravovat, replikovat a přesunovat data mezi flash disky a tradičními diskovými jednotkami připojenými přes Fibre Channel a SATA, které jsou umístěné ve stejném poli.
Technologie vznikla podle stávajících specifikací EMC a s využitím flash technologie typu single-layer cell (SLC), která je kombinovaná se sofistikovanými ovladači. Disky byly testovány a mají kvalifikaci, aby vydržely intenzivní nápor práce náročných aplikací datových úložišť, které potřebují velké firmy.
Flash disky nemají žádné mechanické komponenty, a proto vyžadují méně energie. V poli datových úložišť mohou flash disky uložit až terabajt dat a potřebují k tomu o 38 % méně energie než tradiční mechanické diskové jednotky. Jeden flash disk tak nahradí 30 Fibre Channel harddisků s rychlostí 15,000 RPM, pokud jsou porovnávány transakce provedené za vteřinu.
Technologie datových úložišť založená na flash discích je ideálně přizpůsobená k tomu, aby podporovala aplikace, které potřebují velmi rychle zpracovávat velké objemy dat. Může jít o měnové trhy a elektronické obchodní systémy, zpracovávání dat v reálném čase, zpracovávání transakcí pomocí hlavních serverů a mnoho dalších.