Hlavní navigace

Do firmy jedině s iPadem nebo PlayBookem

 Autor: © Research In Motion
Nedávná studie společnosti Context Information Security potvrzuje, co už stejně všichni tak nějak tušíme nebo víme, a sice, že tablety BlackBerry PlayBook a iPad jsou co se bezpečnosti týče, nejvhodnější zařízení pro firmy, které umožňují svým zaměstnancům pracovat v podniku na vlastním zařízení. Anglicky se tomu říká BYODm čili bring your own device.
Adam Kencki 8. 10. 2012

Sdílet

Nedávná studie společnosti Context Information Security potvrzuje, co už stejně všichni tak nějak tušíme nebo víme, a sice, že tablety BlackBerry PlayBook  a iPad jsou co se bezpečnosti týče, nejvhodnější zařízení pro firmy, které umožňují svým zaměstnancům pracovat v podniku na vlastním zařízení. Anglicky se tomu říká BYODm čili bring your own device.

Nejlepší hodnocení si vysloužil právě PlayBook, u kterého byla pozitivně komentována jeho schopnost bezpečně oddělovat práci a zábavu. Na druhém místě se umístil iPad. Výtky společnost adresovala směrem k tabletu Galaxy Tab 7.0, který trpí vážnými bezpečnostními nedostatky.

Všechna tři zařízení poskytují dobrou podporu pro Exchange ActiveSync, která umožňuje, aby byly bezpečnostní prvky nastavovány z centrálního serveru. Tablety společnosti Apple a Samsung bohužel trpí nedostatkem potřebných nástrojů, která znemožňuje řízení více něž několika tabletů najednou. Co se možnosti zálohování a synchronizace týče, nejlépe jsou na tom opět tablety PlayBook a iPad, stejně je tomu v oblasti protekce dat. Systém iOS je ovšem stále považován za potenciálně nebezpečný. Na vině jsou populární jailbraky, absence šiforvání disku a zálohy na iTunes.