Hlavní navigace

Doplňky pro Excel: vyhledejte si ty nejužitečnější - 4.díl

23. 3. 2019

Sdílet

 Autor: © lucadp - Fotolia.com
Vybrali jsme pro vás některé oblíbené doplňky, abyste si je vyzkoušeli. Některé jsou dokonce i zdarma.

Předcházející díl

 

Doplňky (anglicky Add-Ins) pro MS Excel je možné přirovnat k aplikacím pro smartphony nebo k zásuvným modulům programů pro práci s počítačovou grafikou. Jedná se o samostatné aplikace napsané programátory nezávislými na autorovi programu pro práci s počítačovou grafikou. Tyto aplikace tedy vlastně poskytují pokročilé nástroje pro hlavní program. Existují doplňky pro Word, PowerPoint a celou řadu dalších často používaných programů. Naprostá většina doplňků je k dispozici zdarma, popřípadě za minimální poplatek a obecně pro ně platí, že v počítač po svém spuštění zabírají minimum paměti.

Naše oblíbené doplňky

Nyní, když už víte, jak se hledají a instalují doplňky pro MS Excel, můžete vyzkoušet doplňky, které my sami považujeme za nejoblíbenější. Povšimněte si, že některé z nich jsou nové a jiné jsou už zde nějakou tu dobu s námi. Jednotlivé doplňky jsme posuzovali a vybírali podle toho, co se nám hodilo, dále podle nabízených funkcí a efektivnosti doplňků, snadnosti osvojení ovládání a ceny.

Doplňky pro plánování času

Doplňky pro plánování času jsou velmi oblíbené, protože sledují vaše aktivity a pak poskytují spoustu přehledů, které ukazují, jak vy (a vaši zaměstnanci) využíváte svůj čas. U firem, které plstí své zaměstnance podle času stráveného v zaměstnání, jako jsou advokátní kanceláře, firmy působící v oblasti podpory IT systémů apod. dokážou doplňky tohoto typu ušetřit vám i vašim kolegům skutečně spoustu času.

Sledování aktivit v čase (Activity Timer)

Tento doplněk pracuje podobně jako stopky, na nichž můžete stopovat a zaznamenávat veškeré vaše aktivity či práci během celého dne. Doplněk se umístí do podokna náhledu v pravé části okna Excelu, odkud jej můžete používat. Tento doplněk není zdarma, ale vyjde vás na 1,49 USD měsíčně. To sice není mnoho, nicméně při delším používání už nebude celková zaplacená částka tak zanedbatelná. My osobně upřednostňujeme jednorázové platby s tím, že je poté zaplacený produkt náš.

Popup Clock z XLTools

Tento doplněk pro sledování času je součástí sady XLTools, k níž se dá přistupovat přímo přes nabídku na pásu karet, kde má vlastní záložku. Objevuje se vedle aktivní buňky se seznamem akcí, které se mají udělat, kde vás žádá o zadání času pro zadaný úkol. Doplněk Popup Clock můžete použít i pro nastavení času pro celý rozsah buněk. Údaje o času tak můžete vkládat do tabulek, sloupců, řádků, sloučených buněk, nesousedících buněk či do vlastního rozsahu, přičemž všechna nastavení je možné přizpůsobit. Za doplněk se platí jednorázově částka 14,95 USD.

Doplňky pro plánování času

 

CS24

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?