Hlavní navigace

Dostali jste iPad? Aplikace, které musíte mít

 Autor: Apple
Tablety a chytré telefony patří k nejpopulárnějším dárkům v ČR. To nadšení, když člověk rozbalí dárek a je to nový iPad. Poradíme, jak s tímto chytrým a užitečným zařízením začít, a které aplikace hned musíte mít.
PR článek 8. 1. 2014

Sdílet

(PR článek)

 

iPad je chytrý a užitečný právě proto, že má přístup k internetu. Dá se samozřejmě používat i bez mobilního internetu, ale není to ono. Abyste mohli hledat například v jízdních řádech, automaticky zálohovat fotky on-line nebo naplno využívat ostatní aplikace, budete potřebovat připojení. A Wi-Fi všude není.

 

iPad bez internetu je jako řeka bez vody

Náročnější uživatelé budou potřebovat vysoké měsíční objemy dat. Než se rozhodnete, je dobré pořídit tarif bez smluvního úvazku – až zjistíte, jak moc (nebo málo) data využíváte a jak rychle případně narazíte na limit objemu přenesených dat, můžete si vybrat tarif, který bude odpovídat vašim potřebám.

Ke konci roku navíc nabízí někteří poskytovatelé slušné slevy i na běžné tarify. Zajímavé jsou Vodafone tarify „Do notebooku a tabletu“. 1,5 GB za 340 korun, a 4 GB a 10 GB momentálně s 50% slevou, za 269, respektive 505 korun.

 

Aplikace do začátku

Apple iOS 7 přichází s množstvím předinstalovaných služeb, včetně iWork a iLife, které nabízejí širokou škálu nástrojů. Představujeme další aplikace, které by na vašem novém iPadu určitě neměly chybět.

 

Sociální sítě: Majitelé zařízení s iOS nebudou zklamaní – dostupné jsou zdarma aplikace všech hlavních sociálních sítí.

 

Google Maps: Ano, Apple má své vlastní mapy. Ale buďme upřímní, když jste na cestách, chcete to nejlepší. Google Maps jsou jedním z nejlepších řešení map pro iOS.

 

YouTube: Stejně jako Google Maps, YouTube již není nativní součástí iOS, ale je to stále jeden z nejlepších způsobů, jak sledovat a sdílet videa na vašem iPadu.

 

iVysílání: Oficiální aplikace České televize nabízí přístup k archivu odvysílaných pořadů na ČT1, ČT2, ČT4 a ČT24. Obsahuje žebříčky nejsledovanějších videí, můžete si také sestavit vlastní playslist. iVysílání patří k nejlepším českým aplikacím pro systém iOS.

 

SoundHound: Pokud slyšíte písničku nebo skladbu, zaujala vás a chtěli byste znát jméno interpreta, není nad aplikaci SoundHound. Stisknutím tlačítka se aplikace „zaposlouchá“, porovná záznam s rozsáhlou databází a v naprosté většině nabídne odpověď, a to i v hlučnějším prostředí.

 

Jízdní řády iDNES.cz: Aplikace se chytře napojuje se na databáze IDOSu a dopravních podniků a navíc podle GPS pozná, poblíž které zastávky se nacházíte, a umí ukládat oblíbená vyhledávání. Je zdarma a nikdy už nebudete muset hledat na nečitelných jízdních řádech, kdy vám to vlastně jede.