Hlavní navigace

Dropbox nabídne správce hesel zdarma

 Autor: Fotolia © Artem Gorohov
Obliba správců hesel roste, reaguje na ni také populární webové úložiště Dropbox.
Redakce 18. 3. 2021

Sdílet

Dropbox už loni v rámci svého placeného plánu uživatelům nabídl správce hesel. Teď společnost oznámila, že jej zpřístupní zcela bezplatně.

Ačkoliv, funkcionalita služby je jen velice základní. Omezenou podobu Dropbox správce hesel budou moct uživatelé vyzkoušet od dubna. Háček je v tom, že uložit v něm půjde jen padesát hesel, a rovněž limitovaná bude možnost jejich synchronizace napříč třemi dalšími zařízeními. Do budoucna společnost alespoň chystá jejich bezpečné sdílení s dalším uživatelem.

V zásadě tak bude služba schopna pouze automaticky doplňovat hesla zajištěná zero-knowledge šifrováním, takže známá pouze vám. Pokud byste chtěli plnou verzi Dropbox Passwords, budete si muset zaplatit 11,99 dolarů/měsíčně za Dropbox Plus, jehož součástí je rovněž služba Dropbox Vault nabízející šifrování úložiště s dodatečným zabezpečením PINem.

Dropbox novinky oznámil v době, kdy populární správce hesel LastPass omezuje funkcionalitu své bezplatné verze (bezplatně jej bude možné používat pouze v rámci jednoho typu zařízení - buď na telefonech, nebo na počítačích).