Hlavní navigace

Druhá generace hybridního zařízení Asus PadFone 2

 Autor: Asus
Společnost Asus představila na tiskové konferenci v Miláně zařízení PadFone 2, které je nástupcem úspěšného modelu PadFone – spojení chytrého telefonu s Androidem a tabletu
Adam Kencki 17. 10. 2012

Sdílet

Společnost Asus představila na tiskové konferenci v Miláně zařízení PadFone 2, které je nástupcem úspěšného modelu PadFone – spojení chytrého telefonu s Androidem a tabletu.

Asus PadFone 2PadFone 2 nabídne čtyřjádrový procesor, podporu sítí LTE a tabletový dock v novém designu. PadFone 2 vybavený displejem o úhlopříčce 4,7” a operačním systémem Android, který se v případě potřeby vkládá do docku PadFone 2 Station, čímž se promění na plně funkční tablet s displejem o velikosti 10,1”. Aplikace jsou optimalizovány tak, aby je bylo možno zobrazovat v režimu telefonu i tabletu a přechod z jednoho režimu do druhého byl zároveň zcela plynulý.

Asus snížil tloušťku a hmotnost PadFone Station. Nyní váží i s vloženým smartphonem pouze 649 gramů, takže je lehčí než většina tabletů na trhu. Dokovací mechanismus také prodělal změnu, a nyní jej stačí prostě vložit do tabletu. PadFone 2 má oproti svému předchůdci o něco větší displej (4,7”), zároveň však v nejširším místě zeštíhlel na 9 mm a váží 135 gramů.

Nezaostává ani výdrž baterie – její vyšší kapacita u PadFone 2 (2140 mAh) umožňuje až 16 hodin hovoru v 3G síti a až 13 hodin brouzdání po internetu prostřednictvím Wi-Fi. S PadFone 2 Station o kapacitě baterie 5000 mAh pak můžete telefonovat až 36 hodin v 3G. Interní baterie dockovací stanice disponuje dostatečnou kapacitou k tomu, aby nabila smartphone PadFone 2 více než třikrát.

Asus PadFone 2Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 s taktem 1,5GHz a 2GB paměti RAM zajišťuje vysoký výkon zařízení PadFone 2 v režimu chytrého telefonu i tabletu. Super IPS+ disples s rozlišením 1280 x 720 HD využívá sklo Corning Fit Glass odolné proti poškrábání. Nový je také 13megdoapixelový fotoaparát. Speciální režim zvládne zachytit i šest snímků za sekundu, a zároveň nahrávat 1080p HD video o snímkové frekvenci 30fps nebo 720p HD video o frekvenci 60fps. Ve špatných světelných podmínkách vylepšuje výkon fotoaparátu objektiv se světelností f/2.4.

PadFone 2 se bude prodávat ve dvou variantách s úložnou kapacitou 32 GB a 64GB. Uživatelé dostanou k dispozici na dva roky zdarma také 50GB online úložiště ASUS WebStorage. Synchronizace dat mezi zařízeními je minulostí, protože úložiště PadFone 2 využívá po připojení i PadFone 2 Station. Bezdrátová komunikace přes NFC umožňuje sdílet webové stránky, kontakty a doporučení uživatelů z Google Play s dalšími lidmi. Výhodou PadFonu je fakt, že ke sdílení mobilních dat chytrého telefonu a tabletu budete potřebovat pouze jeden datový tarif pro obě zařízení.

PadFone 2 obsahuje novou verzi aplikace SuperNote, která dokáže okamžitě konvertovat rukou psané poznámky v několika jazycích do textu, jenž se dá editovat. Jeho nástroj Instant Translation navíc přeloží jakékoli slovo, frázi nebo větu v emailu, na webu nebo v aplikaci jediným dotykem.

PadFone 2 se začne ve vybraných evropských a asijských zemích prodávat ve druhé polovině prosince. Dostupnost v dalších zemích včetně České republiky bude oznámena.