Hlavní navigace

Duo smartphonů z řady Alcatel 1

23. 1. 2019

Sdílet

 Autor: Alcatel
Společnost TCL Communication představila nové smartphony ze své řady Alcatel 1

Modely Alcatel 1X (2019) a Alcatel 1C (2019) navazují na stejnojmenné loňské modely. Obě novinky mají ambici zpřístupnit moderní funkce chytrého telefonu co nejširšímu spektru zákazníků po celém světě. V nejnižší cenové kategorii přinášejí oba modely moderní Full View displeje vyráběné v továrnách TCL, vylepšený design i spoustu praktických funkcí a aplikací. 

Alcatel

 

Alcatel 1X (2019)

Alcatel 1X (2019) nabízí moderní 5,5" Full View displej typu IPS s rozlišením HD+ a moderním poměrem stran 18:9. Jeho design zaujme nevšední povrchovou úpravou, která na dotek připomíná oblázky v modré nebo černé barvě. Tento speciální přírodou inspirovaný povrch je nejen odolný vůči poškrábání, ale zabraňuje i nechtěnému vyklouznutí telefonu z ruky. Novinka bude vybavena technologií rozpoznání tváře Face Key, díky níž lze smartphone odemknout bez jediného doteku. Face Key detekuje více než 100 bodů obličeje, takže je zajištěno, že k datům v telefonu se nedostane nikdo nepovolaný.

Zdokonalení se dočkal i hlavní fotoaparát, který je oproti předchůdci duální s objektivy s rozlišením 13 Mpx a 2 Mpx. Druhý jmenovaný slouží k hrátkám s bokeh efektem v reálném čase. Vylepšení se dočkaly i další režimy focení, zejména portrétní. Sekundární objektiv nabízí detekci hloubky ostrosti v kombinaci se softwarem pro úpravu hotových fotek. To umožňuje uživatelům zaostření jakéhokoli bodu snímku nebo rozostření zbytku fotky.

Alcatel 1C (2019)

Také druhá novinka, model Alcatel 1C (2019), sází na moderní poměr stran obrazovky 18:9 a atraktivní design. Vybavena je 5" Full View displejem či mřížkovanou protiskluzovou texturou zadního krytu, která zaručuje příjemný úchop. K dispozici bude ve dvou barevných provedeních – černém a modrém. Fotky lze vylepšit funkcemi zkrášlení nebo seřadit do zajímavých koláží. 

Alcatel 1C (2019) pracuje na operačním systému Android 8 Oreo (Go Edition). Ten je optimalizován tak, aby mohl fungovat zcela plynule i na základních smartphonech s menší operační pamětí. K dispozici je speciální sada předinstalovaných aplikací Google, které kladou menší nároky na úložiště a dokážou efektivně využívat omezené výpočetní prostředky telefonu. Jde například o služby Google Go, Files Go, Google Maps Go, YouTube Go a Gmail Go, stejně jako optimalizované aplikace Chrome, Google Play a Gboard. Telefon umožňuje využívat i nástroj Google Assistant for Android (Go edition).

Dostupnost a ceny

Alcatel 1X (2019) bude v České republice a na Slovensku v prodeji začátkem 2. čtvrtletí roku 2019 za 119 euro s DPH.

special_kyberutoky

Cena modelu Alcatel 1C (2019) nepřekročí částku 70 eur s DPH, do ČR a SR se dostane již během prvního čtvrtletí 2019.