Hlavní navigace

Dva odolné telefony Panasonic FZ-E1 a FZ-X1 s Windows a Androidem

15. 10. 2015

Sdílet

 Autor: Panasonic
Pro všechny s nemotornýma rukama je tu další odolný Panasonic. Vlastně hned dva nové telefony Panasonic. Jsou odolné a, světe drž se, explozivzdorné! Novinkami jsou telefony Toughpad FZ-E1 a FZ-X1.

Pro všechny s nemotornýma rukama je tu další odolný Panasonic. Vlastně hned dva nové telefony Panasonic. Jsou odolné a, světe drž se, explozivzdorné! Novinkami jsou telefony Toughpad FZ-E1 a FZ-X

Hlavní rozdíl mezi oběma přístroji spočívá v jejich operačním systému. Zatímco FZ-E1 používá Windows Embedded 8.1, tak FZ-X1 má Android 4.2.2. Jinak jsou oba telefony odolné vůči prachu, vodě, otřesům a všelijakým nárazům. Co se jejich odolnosti vůči explozím týče, výrobce má na mysli provozy, kde by mohlo dojít k jejich přehřátí nebo kontaktu s otevřeným ohněm či jiskrami.

special_kyberutoky

Obě zařízení je možné obsluhovat s ochrannými rukavicemi, což je dobré pro všechny manuálně pracující. Pro případné problémy se statickou elektřinou je tu kožené pouzdro. Specifikace telefonů zahrnují procesor Qualcomm Snapdragon 700, pětipalcový displej s rozlišením 720 pixelů, 2 GB operační paměti RAM a 32 GB paměti pro ukládání dat. Zadní kamera má rozlišení 8 megapixelů, baterie mají kapacitu 6200 mAh, což je fajn.

Výrobce myslel také na to, že telefony se budou používat v hlučných provozech, takže je vybavil 100 dBA reproduktory a třemi mikrofony pro redukci hluku. Díky výstupkům v rozích by měl telefon dobře odolat při pádu na hranu, tradičně nejzranitelnějším místem zůstává displej, pozor na to.