Hlavní navigace

Dvoudílný dokument na Viasat Explore ukáže každodenní zázraky

31. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Viasat Explore
Kanál Viasat Explore uvede dvoudílný dokument Každodenní zázraky, který přinese příběhy vzniku předmětů každodenní potřeby.

Dokument uváděný známým profesorem Markem Miodownikem poběží ve dnech 6. a 13. února. Odhaluje zajimavý pohled na vznik běžných předmětů, které už mnohdy ani nezaregistrujeme, ale bez nichž si, jsme-li alespoň částečně zapojeni do civilizace, většinou nedokážeme představit život.

Dva díly dokumentárního seriálu přinášejí spoustu informací – o vzniku jízdního kola, žiletek, osobních automobilů, elastického prádla či nábytku, ale také o materiálech kolem nás. Ať už jde o ty přírodní nebo uměle vyráběné, ať už jde o dřevotřísku, pěnovou pryž nebo elastická vlákna.

Mark Miodownik je profesor londýnské univerzity University College London (UCL), který se proslavil coby autor odborných publikací i častý host televizních i rozhlasových pořadů o vědě a technice. V rámci UCL je navíc ředitelem Ústavu pro výrobu (Institute of Making), který sdružuje vědce a technické inženýry utvářející lidmi vymýšlené a konstruované prvky světa kolem nás.

Zdroj: TZ Viasat