Hlavní navigace

Edge přichází s novými funkcemi pro hráče

28. 6. 2022

Sdílet

 Autor: Microsoft
Microsoft Edge vybavil několika hráčskými novinkami, které ocení nejen majitelé Xboxu.

Microsoft Edge představuje domovskou stránku určenou pro hraní, hry integrované přímo do prohlížeče a také tzv. clarity boost čili funkci, která má vylepšit obrazovou kvality her streamovaných v rámci Edge.

Nově tak uživatelé mohou v navigačním panelu Edge najít nabídku Hry, která zpřístupní personalizovaný herní obsah, včetně novinek, návodů, živých streamů, upozornění na nově vydávané hry či konané turnaje. Jste-li přihlášeni k Microsoft účtu (provázanému s Xbox účtem), budete dostávat také novinky týkající se Xboxu.

Využíváte ve firmě multicloudovou strategii?

A pokud máte zaplacený Xbox Game Pass Ultimate, budete mít možnost spustit cloudové hry přímo v prohlížeči. Tehdy také oceníte nově integrovanou technologii Clarity Boost, která zaručuje o něco vyšší obrazovou věrnost. Protože i když můžete hrát Xbox hry i v jiných prohlížečích, jako například v Chromu, Microsoft se snaží docílit toho, aby byl pro hráče za tímto účelem Edge preferovaný (obdobně jako nabízí podporu 4K pro Netflix). Hrát přitom můžete nejen skrz Xbox Game Pass Ultimate, ale i ostatní „běžné“ hry jako jsou Solitér, Mahjong a další klasiky.

cyber23

Na tyto novinky je navázán také vývoj tzv. Efficiency Mode čili Efektivního módu, který zajistí, že Edge bude ve chvíli hraní v podstatě kompletně uspán. Nebude tak nutné dělat, co mnozí asi instinktivně dělají, a to všechny ostatní záložky prohlížeče zavírat.

Edge při hraní automaticky přejde do úsporného módu, aby mohl být plně využit právě k hraní. Například Opera nabízí obdobně optimalizovaný herní prohlížeč Opera GX už několik let.

 

Computerworld si můžete objednat i jako klasický časopis. Je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovejších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu.

Obsah Computerworldu je určen odborníkům a manažerům z firem a institucí, kteří se podílejí na rozhodovacím procesu při nákupu ICT technologií. Jednotlivá čísla si můžete objednat i v digitální podobě.

Byl pro vás článek přínosný?