Hlavní navigace

EDOX: hodinky z pohoří Jura

2. 3. 2011

Sdílet

 Autor:
Nové potápěčské hodinky pro náročné nasazení.

Švýcarská hodinářská společnost Edox rozšířila své pole působnosti a započala spolupráci se slavným potápěčem Christianem Redlem, kterému dedikovala i zcela nové hodinky.

Zatím co se v Praze milovníci hodinek stále těší expozici této značky na výstavě Umění řemesla hodinářského a nechávají se unést historii, švýcarská značka přemýšlí naopak nad budoucností a dokonce poodkryla hodinky, které budou široké veřejnosti představeny až na hodinářském veletrhu v Basileji. Nejzajímavějším exemplářem je zcela určitě Iceman I Limited Edition, který pochází ze speciální edice čítající 700 kousků.

 


 

Hodinky s referenčním označením 96001 však nevznikly jen tak. Jsou totiž určitou poklonou novému ambasadorovi značky, kterým je pětatřicetiletý Rakušan Christian Redl. Tento potápěč kovaný v extrémech se proslavil svými 60m ponory bez kyslíkového přístroje, které však uskutečňuje výhradně pod ledem či v podvodních jeskyních. Těmto podmínkám jsou pak hodinky příznačného označení Iceman samozřejmě přizpůsobeny.

 


 

Robustní ocelové hodinky, jejichž povrch byl tvrzen a černěn technologií PVD, dosahují průměru 43 mm a výšky 16,2 mm. V jejich útrobách, které jsou vodotěsné do 1000 metrů, je uložený automatický kalibr Edox 96 postavený na základech slavného strojku ETA 2895. Na černém karbonovém číselníku jsou pak oranžovou barvou zvýrazněny velké číslice doplněná indexy. Potápěčskými atributy jsou pak ručky s luminiscenčním nátěrem, jednosměrně otočná keramická luneta a kaučukový řemínek. Sklíčko je samozřejmě zhotoveno ze safírového křišťálu a nabízí tak velkou odolnost vůči oděru.

 

Předpokládaná cena by měla být kolem 45 000 Kč

 

www.600letorloje.cz , www.edox.cz

skoleni