Hlavní navigace

EIZO ColorEdge CG248-4K

3. 7. 2015

Sdílet

 Autor: IDG
Získal ocenění HD World Excellent za špičkový obraz s rozlišením 4K

Japonské EIZO, tradiční výrobce špičkových displejů pro profesionální práci s fotkami, grafikou a videem, rozšiřuje svoji modelovu nabídku o 23,8palcový displej s rozlišením 4K (3 840 × 2 160 bodů) a ohromujícím barevným rozsahem (100 % sRGB IEC61966-2.1 a 99 % AdobeRGB 1998).


Nezbytná kalibrace displeje se provádí prostřednictvím sondy vestavěné přímo v horní části rámu displeje. Do nastavení displeje lze uložit různé profily kalibrace a přepínat mezi nimi podle toho, zdali připravujeme grafiku pro zobrazení na webu nebo tiskový výstup pro konkrétní typ papíru a model tiskárny. Tisková data lze díky tomu zobrazit přesně i při práci v grafických aplikacích, které funkci na simulaci tiskového výstupu nemají.

 


Díky 16bitovému zpracování obrazu lze odlišit i velmi blízké odstíny barev, 4K rozlišení displeje navíc umožňuje pracovat s ohledem i na ty nejmenší detaily. Kalibrační software připraví i ICC profily pro profesionální grafické programy od Adobe a dalších výrobců. Retuše snímků pak mohou být opravdu dokonalé. 

Cloud22


Na nejvyšší úrovni je také ergonomie displeje, jehož konstrukce umožňuje všestranné nastavení i otočení na výšku. V ceně displeje je i licence kalibračního softwaru ColorNavigator.Cena 49 990 korun (bez DPH)
www.eizo.cz