Hlavní navigace

ELAC představuje nejdostupnější model gramofonu

2. 10. 2018

Sdílet

 Autor: BaSys
ELAC uvádí na trh svůj dosud nejdostupnější gramofon Miracord 50 s vestavěným předzesilovačem

Nejnovější přírůstek do rodiny gramofonů Miracord nese označení Miracord 50 a je určen pro uživatele, kteří chtějí vstoupit do světa vinylových desek, nebo pokročit na jeho vyšší úroveň. Miracord 50 je navržen jako univerzální gramofon dodávaný v kompletním sestavení a nastavení. Stačí ho tedy zapojit a pustit. Díky vestavěnému předzesilovači ho lze připojit téměř k jakémukoli dalšímu zařízení, jako je výkonový zesilovač, aktivní regálová repro sestava či dokonce přenosné reproduktory s linkovým vstupem. 

BaSys

Lesklé černé šasi gramofonu Miracord 50 se zaoblenými rohy a stříbrným lemem, které vychází z vyšších modelů, minimalizuje přenos hluku způsobeného vibracemi a zpětnou vazbou. O plynulou rotaci hliníkového talíře rychlostí 33 nebo 45 otáček za minutu se stará řemínkový pohon a optimální přítlačnou sílu, zejména při použití jiného typu přenosky, lze korigovat pomocí protizávaží umístěném na konci raménka. Funkce Antiskating umožňuje plynulé nastavení míry kompenzace dostředivé síly působící při otáčení talíře na hrot přenosky. Gramofon je standardně vybaven MM přenoskou AudioTechnica AT91.

Konektivitu s dalšími zařízeními zajišťuje stereo výstup v podobě dvou cinch zdířek a zařazení vestavěného korekčního zesilovače umožňuje přepínač na zadní straně vedle konektorů. K dispozici je také možnost samostatného uzemnění přístroje, které zajistí lepší odrušení od nežádoucích rušivých okolních vlivů. Napájení je zajištěno přiloženým síťovým adaptérem. Součástí dodávky je také akrylový protiprachový kryt, jenž je u většiny modelů ELAC samostatně dodávaným příslušenstvím.

Cloud22

Dostupnost a cena

Gramofon ELAC Miracord 50 je k dostání u autorizovaných prodejců za cenu 12 990 Kč.