Hlavní navigace

EMC představilo extrémně výkonné flashové úložiště

4. 3. 2016

Sdílet

 Autor: EMC
Zařízení DSSD D5, které uvedlo na trh EMC, je prvním představitelem nové kategorie flashového úložiště -- Rack-Scale Flash Storage. V prostoru pěti pozic (5U) v rozvaděči nabízí výkon až 10 milionů I/O operací za sekundu a úložnou kapacitu až 144 TB.

DSSD D5 využívá zcela novou architekturu, která je podle tvůrců vhodná jak pro tradiční řešení, tak i pro aplikace nové generace, jež kvůli vysoké intenzitě práce s daty vyžadují extrémní výkon a nejnižší možnou latenci.

Zařízení DSSD D5 představuje sdílené flashové úložiště s ultravysokou hustotou, vysokým výkonem i dostupností a velice nízkou latencí, a to pro až 48 redundantně připojených serverů.

S jednotlivými uzly se propojuje prostřednictvím rozhraní PCIe Gen3 a současně využívá technologii NVMe (Non-Volatile Memory Express), takže dokáže poskytnout výkon na úrovni flashového úložiště připojeného přes rozhraní PCI.

Výkon zařízení DSSD D5 podle výrobce dosahuje dosud nevídaných úrovní – výsledky z reálného nasazení prý dokládají až 10násobné urychlení aplikací, jako jsou výpočty při genetickém sekvencování, odhalování podvodů, autorizace platebních karet či pokročilá analýza.

D5 funguje jako samostatná appliance oddělená od výpočetních prostředků a nabízí výhody sdíleného úložiště. Výsledkem je výkon na zcela nové úrovni -- systém o velikosti 5U má latenci na úrovni 100 mikrosekund, propustnost až 100 GB/s a až dokáže zpracovat až 10 milionů I/O operací za sekundu.

Díky sdílenému flashovému úložišti s ultra vysokou hustotou také snižuje jak prostorové nároky v datových centrech, tak i odpovídající náklady. Tato appliance nabízí až 36 flashových modulů se surovou kapacitou 144 TB (použitelných je 100 TB) v rackovém šasi o výšce 5U a může k ní redundantně přistupovat až 48 přímo připojených serverů.

Zařízení D5 také zvyšuje spolehlivost chodu aplikací prostřednictvím funkcí zajišťujících vysokou dostupnost a schopnost snadné údržby, to vše na podnikové úrovni.

cyber23

Mezi tyto funkce patří klientské karty se dvěma porty, duální řadiče pro zajištění vysoké dostupnosti, redundantní komponenty a flashových úložišť s vysokou spolehlivostí a odolností – toho dosahuje prostřednictvím architektury Cubic RAID, dynamického vyrovnávání opotřebení paměťových buněk (dynamic wear leveling), řízení paměti flash na fyzické úrovni a uvolňování paměti na základě místa a času.

V blízké budoucnosti se podle výrobce novinka stane i součástí nabídky konvergované infrastruktury VCE.

Byl pro vás článek přínosný?