Hlavní navigace

Energy Sistem přináší vlastní multiroom řešení

 Autor: Energy Sistem
Technologie Energy Multiroom umožňuje vzájemně propojit jednotlivá domácí audio zařízení a ovládat je prostřednictvím mobilní aplikace
Radek Kubeš 20. 5. 2016

Sdílet

Společnost Energy Sistem uvedla na český a slovenský trh dvojici nových audio systémů využívající technologii Energy Multiroom. Díky ní mohou uživatelé prostřednictvím mobilní aplikace přehrávat hudbu z jednoho místa ve všech kompatibilních zařízeních v domácnosti současně, nebo si pro každé z nich sestavit samostatný playlist.

Energy Sistem

Hudba z jednoho místa

Dokonalému komfortu v domácím multimediálním centru obvykle chybí ta pravá volnost, protože hudbu z jednoho zdroje mohou uživatelé obvykle přehrávat pouze na jednom místě. Díky technologii Energy Multiroom si však mohou ozvučit domácnost zcela bez omezení – stačí libovolně rozmístit nové audio systémy podporující technologii Energy Multiroom a každý z nich pak samostatně nebo centrálně ovládat prostřednictvím mobilní aplikace Energy Multiroom Wi-Fi. Ve všech místnostech tak např. může hrát stejná hudba různou hlasitostí, nebo lze v různých místnostech poslouchat odlišné písničky. Stačí pouze vložit USB disk nebo SD kartu do jednoho ze zařízení, a to jej dokáže streamovat do všech ostatních zařízení Energy Sistem umístěných v domácnosti. Z řady Energy Multiroom Wi-Fi jsou dostupné první dva produkty - Tower a Portable.

Energy Multiroom Tower Wi-Fi

Bezdrátový Wi-Fi audio systém v elegantním věžovém provedení se třemi reproduktory a jedním subwooferem v konfiguraci 2.1 dosahuje výstupního výkonu až 60 W a svým uživatelům tak přináší silný i kvalitní hudební zážitek. Snadné ovládání všech funkcí zajišťuje dotykový panel umístěný na vrchní straně zařízení, případně dálkový ovladač, který je součástí balení.

Audio lze přehrávat prostřednictvím bezdrátových technologií Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a AirPlay/DLNA, k dispozici jsou rovněž sloty pro připojení SD karty, USB úložiště či linkový vstup. Systém obsahuje také dva USB porty vyhrazené pro souběžné nabíjení audio zařízení a smartphonu či tabletu.

Energy Multiroom Portable Wi-Fi

Přenosný audio systém Energy Multiroom Portable Wi-Fi nabízí vyvážený zvuk v konfiguraci 2.1 s výstupním výkonem 25 W. Propojení s kompatibilními zařízeními umožňují bezdrátové technologie Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a AirPlay/DLNA, přes kabel pak lze připojit externí paměťová či audio zařízení k USB portu a linkovému vstupu. Hudbu lze přehrávat i přímo z SD karty. Součástí reproduktoru je dobíjitelný lithiový akumulátor s výdrží až 7 hodin na jedno nabití.

Aplikace Energy Multiroom Wi-Fi

Mobilní aplikace Energy Multiroom Wi-Fi, která je dostupná zcela bezplatně, umožňuje uživatelům připojit se k domácí Wi-Fi síti, vzájemně synchronizovat veškeré dostupné audio systémy řady Multiroom Wi-Fi a následně si zvolit jakýkoli playlist. Pro vybraný playlist je možné aktivovat současné přehrávání ve všech zařízeních a vychutnat si tak oblíbené písničky napříč celou domácností, nebo si pro jednotlivá zařízení vybrat odlišné seznamy skladeb. Aplikace Energy Multiroom Wi-Fi přehrává hudební soubory uložené ve smartphonech, tabletech, na paměťových úložištích či skladby dostupné v rámci on-line služeb Spotify Premium (streamování skladeb) a TuneIn (poslech internetových rádií). Aplikace Energy Multiroom Wi-Fi je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android a iOS a volně stažitelná v online obchodech Google Play a Apple iTunes.

Cena a dostupnost

Energy Multiroom Tower Wi-Fi si zákazníci mohou koupit za 4 090 Kč s DPH, verze Energy Multiroom Portable Wi-Fi je v prodeji již za 2 690 Kč s DPH.