Hlavní navigace

Epico, česká značka krytů pro smartphony, míří do Evropy

10. 12. 2014

Sdílet

 Autor: Epico
Nová česká značka Epico, za kterou stojí zakladatelé virtuálního operátora Gorila mobil, chce se svými prémiovými kryty pro chytré mobilní telefony dobýt evropské trhy.

Nová česká značka stylových krytů na mobily se chce prosadit s atraktivním designem, čítajícím bezmála dva a půl tisíce motivů a doživotní zárukou. Vedle toho Epico nabízí při nákupu v e-shopu dopravu zdarma a stylové doplňky od známých světových značek jako je Christian Lacroix, Swarovski či Lamborghini. 

Za projektem Epico stojí manažeři úspěšného projektu virtuálního operátora Gorila mobil, kterého v červenci 2014 koupilo O2, tedy Lukáš Janoušek, Roman Nováček a Pavel Turek. Ty doplnil Martin Habina, který měl s výrobou a prodejem krytů pro smartphony již zkušenosti. Mladá firma dnes působí v Česku, na Slovensku a v Bulharsku, v rámci expanze chce rozšířit působnost do Německa, Rakouska, Polska a Maďarska. 

Ambicí projektu je vybudovat takzvaný lovebrand v odvětví, které je dnes vysoce komoditní a povýšit ochranu telefonu na módní doplněk. Tvůrci chtějí dát zákazníkům možnost personalizovat svůj smartphone díky novým materiálům, atraktivním barvám i inovativím tvarům. Na startu značka nabídla devět druhů krytů z plastu, hliníku i dřeva v mnoha barevných variantách, prozatím pro smartphony značky Samsung a iPhone.

Manažeři Epika počítají, že se nabídka bude postupně rozšiřovat, stejně jako distribuční síť. Momentálě je tato nová značka k dispozici ve třiceti Apple Premium prodejnách iStyle, iWant, Qstore, iStores - u nás i na Slovensku - a také ve vybraných prodejnách O2. Samozřejmostí je vlastní e-shop (epishop.cz), o kterém tvůrcí tvrdí, že je největším českým internetovým obchodem specializovaným na kryty.