Hlavní navigace

Epson chrání laserové tiskárny technologií Smartcard

Nový systém EpsonNet Authentication Print vyžaduje odemčení tiskárny identifikační kartou před tiskem důvěrných informací.
Petr Hyťha 22. 2. 2008

Sdílet


Nový systém EpsonNet Authentication Print vyžaduje odemčení tiskárny identifikační kartou před tiskem důvěrných informací.

Společnost Epson představila řešení problému, kdy uživatelé, kteří tisknou důvěrné informace, pošlou dokument do tiskové fronty, ale zapomenou si výtisk vyzvednout: tiskárna si před samotným tiskem vyžádá ověření pomocí identifikační karty.

Dokumenty k vytištění prostřednictvím systému EpsonNet Authentication Print jsou nejprve uloženy na tiskovém serveru, podobně, jako probíhá běžné řazení do tiskových front. Ale zatímco dosud používaná správa tisku pouze zajistí konverzi dokumentu do správného formátu a odeslání na tiskárnu, nový systém společnosti Epson dokumenty zadrží na serveru, dokud nedojde k ověření uživatele pomocí bezkontaktní přístupové „chytré“ karty.

Podle Epsonu je technologie určená zejména pro bankovní sektor, zdravotnictví, školství, ubytovací zařízení, armádu a další organizace, kde hrozí nedisciplinované používání tiskáren.

Souprava obsahuje rozhraní pro kartu, které se zasunuje přímo do tiskárny, bezkontaktní čtečku karet a 10 identifikačních karet. Dále je vyžadován speciální software pro správu tiskových front. Technologie podporuje například modely EPL-N2550, EPL-N3000, Aculaser 2600, Aculaser C2600, Aculaser C3800, Aculaser C4200 a Aculaser C9100.

„EpsonNet Authentication Print & Server produkty jsou cenově výhodné řešení pro každý podnik nebo organizaci, bez ohledu na velikost. Touto inovací splňuje Epson požadavky různých odvětvích na trhu, kde je zabezpečení dokumentů prvořadé,“ říká Mark Karsey z britské pobočky společnosti Epson.

Tištěné dokumenty jsou dosud pro každou organizaci nezbytné, zároveň však jsou zcela nezabezpečené, ačkoli značné množství z nich spadá do kategorie citlivých materiálů. Během bezpečnostních seminářů se věnuje mnoho času poučování zaměstnanců o tom, že tištěné informace se mohou velmi snadno dostat do špatných rukou.

Systém je relativně drahý, pokud by se instaloval pro každou tiskárnu - každá sada stojí 567 liber (1114 dolarů) - ale je pravděpodobné, že organizace budou potřebovat jen několik zabezpečených tiskáren v síti. Software pro správu systému stojí 707 liber.