Hlavní navigace

Eset Mobile Security pro Android najdete na Google Play

5. 5. 2012

Sdílet

 Autor: Eset
Eset zpřístupnil svůj bezpečnostní produkt Eset Mobile Security pro mobilní zařízení na platformě Android na online tržišti Google Play. Díky tomu získávají uživatelé mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem Android pohodlnou možnost nákupu Eset Mobile Security.

Eset zpřístupnil svůj bezpečnostní produkt Eset Mobile Security pro mobilní zařízení na platformě Android na online tržišti Google Play. Díky tomu získávají uživatelé mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem Android pohodlnou možnost nákupu Eset Mobile Security.

Software umožňuje zvolit si přímo v menu jeden z 25 dostupných jazyků včetně češtiny. Součástí produktu zůstávají užitečné funkce z předchozí verze, jako SMS/MMS antispam, bezpečnostní systém proti krádeži s GPS lokalizací, rozpoznávání SIM karty, vzdálené uzamčení i vymazání dat a mnoho dalších.Podle globálního výzkumného projektu Online Security Brand Tracker (OSBT), zadaného společností ESET a realizovaného výzkumníky firmy InSites Consulting (od října do listopadu 2011), 36 % uživatelů používá pro připojení k internetu smartphone, 19 % obyčejný mobilní telefon a 10 % tablet.

Analytická společnost Gartner potvrdila, že OS Android využívá 50,9 % všech smartphonů prodaných koncovým zákazníkům v posledním čtvrtletí roku 2011. Tato přenosná zařízení obsahují nejen osobní data, ale také citlivé obchodní informace, které jsou uloženy na firemních počítačích. Výsledky OSBT ukazují, že 16 % respondentů zaznamenalo ztrátu osobních dat kvůli bezpečnostnímu incidentu, kterému byli vystaveni. „Počet hrozeb pro Android, které zkoumáme v našich centrech po celém světě, v současnosti stále výrazně roste,“ říká Robert Lipovský ze společnosti Eset.

„Náš nový produkt nejen ochrání před škodlivými kódy díky svým schopnostem detekce, ale nabízí i ochranu dat v případě krádeže nebo ztráty mobilního zařízení,“ dodává Lipovský.

Eset Mobile Security pro Android - klíčové funkce a výhody:

CS24

 • Unikátní behaviorální detekce – varuje před jakýmikoli pokusy o napadení telefonu.
 • Všechny aplikace, soubory, složky a paměťové karty SD jsou neustále prověřovány na výskyt hrozeb
 • Bezpečnostní systém Anti-Theft – antivirus má několik úrovní zabezpečení, které chrání data.
 • Uživatel má kontrolu nad svými daty i v případě krádeže nebo ztráty telefonu.
 • GPS lokalizace – lokalizuje ukradený nebo ztracený telefon pomocí vzdáleného příkazu.
 • Vzdálené uzamčení – telefon lze na dálku zablokovat a zabránit tak zneužití dat v telefonu.
 • Vzdálené vymazání – příkaz, který na dálku vymaže všechna data uložená v telefonu za pomoci SMS.
 • Rozpoznání SIM karty – vytvoří seznam důvěryhodných SIM karet pro smartphone nebo tablet.
 • V případě vložení neautorizované SIM karty je uživatel automaticky upozorněn SMS poslanou na náhradní telefonní číslo.
 • SMS/MMS Antispam – umožňuje uživateli definovat věrohodné kontakty pomocí whitelistu a blacklistu.
 • Antispam rovnějednoduše blokuje SMS od neznámých čísel
 • Blokace hovorů – blokuje nechtěné hovory v příchozím i odchozím směru. Zvlášť vhodný nástroj pro rodiče, kteří chtějí mít účet svého dítěte pod kontrolou
 • Důvěryhodný přítel – kontakt nebo telefonní číslo, na které přijde varovná SMS, pokud je do telefonu vložena neznámá SIM karta; důvěryhodný člověk pak může v případě potřeby resetovat zapomenuté heslo uživatele.
 • Bezpečnostní audit se zabudovaným správcem úloh – poskytuje informace o všech důležitých vlastnostech a funkcích telefonu, včetně stavu nabití baterie, datové kapacitě, běžících procesech, viditelnosti zařízení atd.
 • Nové uživatelské rozhraní – grafický layout určený pro Android zařízení a integrovaný s Google Play.
 • Ochrana před odinstalováním   ̶  chrání smartphone před neoprávněnou odinstalací softwaru ESET Mobile Security.

 

Více informací o ESET Mobile Security najdete zde: http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produkty/mobile-security/

Byl pro vás článek přínosný?