Hlavní navigace

Eset přináší bezpečnostní řešení Mobile Security pro smartphony s Androidem

26. 11. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost Eset pod názvem Mobile Security představila svoje bezpečnostní řešení pro platformu Android.

Podle nedávno zveřejněných údajů společnosti Gartner, dosáhly prodeje smartphonů ve třetím čtvrtletí roku 2011 hranice 115 milionů kusů, což oproti třetímu čtvrtletí 2010 představuje nárůst o 42 procent. „Celosvětové prodeje smartphonů tvořily 26 procent všech prodaných mobilních zařízení. Operační systém Android byl ve třetím čtvrtletí 2011 součástí více než 52,5 procenta smartphonů prodaných koncovým uživatelům a více než zdvojnásobil svůj podíl na trhu ve srovnání se třetím čtvrtletím roku 2010,“ uvádí společnost Gartner ve své tiskové zprávě.

„Softwarové řešení ESET Mobile nyní nabízí řešení ochrany pro 70 procent smartphonů prodaných ve třetím čtvrtletí roku 2011,“ říká Ignacio Sbampato, ředitel prodeje a marketingu ve společnosti ESET.

ESET Mobile Security pro Android: 11 hlavních funkcí a přínosů

•    Detekce hrozeb založená na způsobu, jakým se smartphone chová – Varuje před podezřelými činnostmi, které by váš telefon měl provést. Aplikace, soubory, složky a SD karty jsou neustále kontrolovány s cílem odhalit vznikající hrozby.

•    Antispam pro SMS/MMS – Umožňuje uživateli definovat důvěryhodné kontakty formou black/white listů, které si může  upravit podle svých potřeb, nebo může zablokovat zprávy přicházející z neznámých čísel. Další vrstva zabezpečení spočívá v blokování anonymních volání.

•    Call Interceptor – Blokuje nechtěné hovory v obou směrech – příchozí i odchozí. Jedná se o nástroj, který je  vhodný pro rodiče, kteří chtějí udržet účty za volání svých dětí pod kontrolou.

•    Audit zabezpečení s vestavěným správcem úloh – Poskytuje informace o podstatných funkcích telefonu, včetně zbývající výdrže baterie, volného prostoru pro ukládání dat, spuštěných procesů, Bluetooth a bezdrátové viditelnosti daného zařízení.

•    Nově pojaté uživatelské rozhraní – Grafika a rozvržení jsou vytvořeny pro možnosti operačního systému Android.

•    Systém zabezpečení v případě krádeže – Díky vícenásobným vrstvám zabezpečení uživatelé mohou mít kdykoli dokonalou kontrolu nad bezpečností svých dat uložených v telefonu v případě, že dojde ke ztrátě nebo odcizení telefonu.

•    GPS lokalizace – Dokáže určit místo, kde se ztracený nebo odcizený telefon nachází, pomocí dálkově poslaného příkazu.

•    Dálkový zámek – Umožňuje telefon na dálku zablokovat a znemožnit tak přístup nepovolaných osob k datům, která jsou v telefonu uložena.

•    Dálkové mazání – Smaže veškerá data uložená v telefonu pomocí příkazu zaslaného přes SMS.

•    Ochrana odinstalace – Zajišťuje, aby nepovolaná osoba nemohla ze smartphonu bezpečnostní balík Mobile Security odinstalovat.

•    Důvěryhodný přítel – Kontakt nebo telefonní číslo, kam budou zasílány varovné SMS v případě, že do telefonu bude vložena neznámá SIM karta; „přítel na telefonu“ navíc může v případě potřeby znovu nastavit zapomenuté heslo uživatele.

Další informace jsou k dispozici na webové adrese eset.com.