Hlavní navigace

Euronics podpoří oblasti postižené povodněmi

 Autor:
EURONICS a Hyundai podpoří oblasti postižené povodněmi věcnými dary v ceně více než 1,5 milionu korun.
Tomáš Jirásko 16. 8. 2010

Sdílet

Síť elektroprodejen EURONICS a značka elektrospotřebičů Hyundai se rozhodly reagovat na živelnou pohromu, která o víkendu zasáhla severní Čechy, a podpořit postižené oblasti praktickým materiálním darem v hodnotě více než 1,5 milionu korun.

Rodinám z Libereckého a Ústeckého kraje společně poskytnou 2000 rychlovarných konvic a 2000 radiopřijímačů značky Hyundai. Dar převezme humanitární organizace ADRA, která se postará o distribuci potřebným jednotlivcům. 

Varné konvice obyvatelé postižených oblastí bezpochyby hojně upotřebí, neboť povodně způsobily znečištění vody, a je proto nutné ji vždy před použitím řádně převařit. Velkou úlohu sehrají i radiopřijímače, které umožní větší informovanost. Nezřídka se stává, že oblasti postižené povodní zůstanou bez elektřiny a často i bez mobilního signálu, a proto je složité informovat všechny obyvatele, a zabránit tak šíření zbytečných fám a tím i chaosu. Rádio na baterky tento problém značně eliminuje a navíc nabídne obyvatelům lehké odreagování v psychicky vypjatých situacích.

„Pro tento typ materiální pomoci jsme se rozhodli po diskuzi se zástupci organizace ADRA a také na základě vyjádření ministra vnitra Radka Johna, který označil tranzistorové rádio za potřebný komunikační kanál v době živelné katastrofy,“ uvedl David Beneš, výkonný ředitel sítě elektroprodejen Euronics. „Jelikož naše společnost sídlí ve Zlíně, v dřívější době rovněž několikrát postiženém povodněmi, dokážeme si živě představit, jakým obdobím lidé ze zaplavených oblastí procházejí. Držíme jim pěsti,“ dodal.

Vedle materiální pomoci věnuje EURONICS i finanční podporu ve výši téměř 45 000 Kč. Tato suma je výsledkem sbírky mezi zaměstnaci společnosti, která proběhla dne 10. srpna 2010. Přispěvatelé se shodli, že sumu poukážou na konto obce Heřmanice, která patří k nejpostiženějším oblastem.

Povodně, které se během víkendu přehnaly Českou republikou, nejvíce zasáhly Liberecký a Ústecký kraj (Ústecko, Děčínsko, Litoměřicko a Teplicko). Pojišťovny očekávají celkem desetitisíce pojistných událostí v řádu mnoha set milionů korun.