Hlavní navigace

Evernote bude i pro firmy

 Autor: © Nikolai Sorokin - Fotolia.com
Služba Evernote se do několika měsíců dočká nové verze, která bude určena podnikům.

Sdílet

V nadcházejících měsících spustí Evernote program pro firmy, který administrátorům umožní větší kontrolu nad firemními daty a zabezpečením, informoval v pátek Phil Libin, generální ředitel společnosti. Evernote je populární multiplatformní nástroj pro organizaci poznámek a fotografií, který umožňuje svým uživatelům rychlé vyhledávání mezi nahranými dokumenty. Podle slov společnosti je jeho cílem pamatovat si vše. V rozhovoru během konference Next Web, která proběhla v Amsterdamu, Libin řekl, že v prosinci měl Evernote dvacet milionů uživatelů, nyní se blíží k pokoření hranice třiceti milionů uživatelů a program začne každý den používat až sto tisíc nových lidí.

Evernote se dodnes zaměřoval na potřeby soukromých osob a škol, ale to se má brzy změnit. „Spouštíme oficiální program pro firmy,“ řekl Libin a dodal, že asi 85 procent všech uživatelů používá Evernote v práci a 75 procent používá službu také doma. Podle Libina se pro koncového uživatele při používání podnikové verze nic nezmění, firemní Evernote pouze poskytne větší kontrolu správcům. Podniky si budou moci zakoupit skupinový účet, kontrolovat bezpečnost, nastavení vlastnictví dat a budou mít kontrolu nad převáděním práv.

Cílem je přizpůsobit nástroj pro IT systém velkých podniků, možnost poskytovat jej firmám pod jejich vlastní značkou ale nepřipadá v úvahu. „Absolutně ne, to nikdy neuděláme,“ prohlásil Libin. Podle něj je nabídka takové verze příliš velkým krokem stranou. Myslí si, že by pak situace nabrala špatný směr a odmítá být konzultantem, který neustále přizpůsobuje program zákazníkům.

„Nemyslím si, že by se našimi zákazníky staly společnosti, které nemají důvěru ke cloudu,“ řekl na vysvětlenou Libin. I když počítá s tím, že to odradí až padesát procent potenciálních zákazníků, myslí si, že si v blízké budoucnosti firmy na využívání cloudu zvyknou. Libin zatím neočekává, že by se produkt prodával finančním institucím, vzhledem k tomu, že je momentálně jejich zájem o cloudové produkty velmi nepravděpodobný, nicméně v kreativním průmyslu jsou tyto služby velmi využívané již v současnosti. „Myslím, že příležitost je obrovská,“ řekl dále.

V následujících měsících, pravděpodobně během konference, která proběhne koncem léta, plánuje společnost spuštění několika důležitých verzí svého produktu, které budou obsahovat velké změny ve vzhledu a více se zaměří na sdílení obsahu. Na konec roku chystá Evernote čínskou verzi, protože nedostatek serverů v Číně způsobuje zpomalení služby téměř milionu uživatelů.