Hlavní navigace

Evi hlasové ovládání pro váš iPhone i Android

24. 1. 2012

Sdílet

 Autor: True Knowledge
Siri, hlasové ovládání pro iPhone vám jistě není třeba představovat. Jedná se o chytrého pomocníka, který rozumí lidské řeči, i když s nějakými omezeními.

Siri, hlasové ovládání pro iPhone vám jistě není třeba představovat. Jedná se o chytrého pomocníka, který rozumí lidské řeči, i když s nějakými omezeními.

eviPokud Siri položíté nějakou obecnou otázku, zeptá se vás, zda smí na internetu vyhledat odpověď. I když tedy Siri ve většině případů vyhldá správnou odpověď, nemá tušení, o jaké výsledky vám vlastně jde. Co byste tedy řekli na hlasovou aplikaci, která porozumí tomu, co hledáte, vyhledá odpovědi na itnernetu, porovná dostupné odpovědi a vybere pro vás tu správnou? Aplikace Evi to umí! 

Apliakaci Evi vydalo studio True Knowledge a je v současné době pouze ve stavu beta verze. Evi je dostupná jak pro iPhone tak pro systém Android. Studiu True Knowledge se podařilo dát dohromady dvě nejdůležitější části aplikace – hlasové rozpoznávání s technologií Nuance spolu s enginem True Knowledge. Pokud se jim dílo podaří, mohla by Siri vzniknout solidní konkurence.

Jak to celé funguje. Když se zeptáte Siri, kdo byl americkým prezidentem během války ve Vietnamu, zeptá se vás Siri, zda to může vyhledat na internetu. Evi si vyhledá Válku ve Vietnamu, zkontroluje data, vyhledá si seznam prezidentů, porovná tento seznam s daty pro hledané období a dostanete odpověď, kterou hledáte. Chytré, nemyslíte?

cyber23

Jak to Evi dělá? Aplikace Evi kombinuje tři věci: Rozpoznávání řeči, přeloží si danou otázku do textové verze a z toho porozumí jak smysl, tak záměr otázky. Nezobrazuje tedy obecné výdlesky, které odpovídají zadání otázky, ale snaží se najít konkrétní otázku na váš dotaz. Projde si miliardy hesel, ke kterým má přístup díky enginu True Knowledge, a tak je Evi schopná dát vám jedinou správnou odpověď.

Co ještě nabízí aplikace Evi navíc, oproti konkurenci od Apple, Siri, je možnost používání na zařízeních se systémem Android, zatímco se Siri si popovídáte pouze na smartphonu iPhone 4S. Evi má tedy mnohem širší pole využití a s potenciálem, který slibuje, by mohla aplikace najít využití v herních konzolích, vyhledávacích enginech, televizích a kdo ví, kde ještě.

Byl pro vás článek přínosný?